Meteņi Salienas vidusskolā

Metens sola saltas dienas,
Solās visu sasaldēt.
Krausim malku vezumā,
Vedīsimi Meteņam,
Lai sakur lielu guni,
Lai sasilda pasaulīti.

18. februārī Salienas vidusskolā līksmi tika aizvadīti Meteņi. 1. – 12. klases skolēni stāstīja par Meteņu nozīmi, lasīja ticējumus, skandēja tautasdziesmas, minēja mīklas. Piemēram, uzminiet, kas tas ir?
Divas māsiņas tek zem viena lakata.
Balts kalns, zelta aka vidū.
Divi vilki skrien, abi uz debesīm skatās.
Viena pirtiņa, simts lodziņu.
Simts iet turp, simts nāk šurp, bet ceļš nav ne pirksta platuma.

Visas klases spēlēja jautras komandu spēles, kā potīšskreja, mugurlece, lēkšana maisos. Notika arī Ziemas cīkstēšanās ar Pavasari. Bija ļoti jautri un interesanti! Tagad sākas Lieldienu gaidīšanas laiks!
Ej projām, Metenīti,
Ar to miežu plācenīti;
Man atnāks Lieldieniņa
Ar baltām oliņām.

Materiālu sagatavoja Salienas vidusskolas 5. klase.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *