Metenītis Kalupes pamatskolā

Meteņi – pavasara gaidīšanas svētki. Šai dienai raksturīga jautrība, to bērni gaida ar prieku. Arī šogad 26. februārī skolas stadionā pulcējās sākumskolas skolēni un pirmsskolas audzēkņi, lai jautri aizvadītu ziemu un sagaidītu pavasari.

2. klases skolēni skandēja tautasdziesmas un stāstīja par Meteņdienas tradīcijām. Skolēni godīgi stāstīja, ka šajā ziemā ir pikojušies, taisījuši sniegā ,,eņģelīti”, vārtījušies pa sniegu, slidojuši, slēpojuši, vizinājušies ar ragavām un citādi blēņojušies.

Šajā pasākumā tradicionāli notika lielā lielīšanās. Meteņbērnu komanda bija lielāki lielībnieki nekā skolotāju komanda. Varbūt tāpēc, ka viņu bija vairāk. Visiem ļoti patika iet rotaļās, šļūkt no kalniņa.

Pasākums noslēdzās ar Meteņbērnu spēkošanos. Sacentās komandas- Ziema, Pavasaris, Vasara, Rudens. Vajadzēja – trāpīt sniega piku mērķī, aizmest zābaku , ātri skriet, turoties pie potītēm, ar nūju vadīt ripu, jautri braukt ragaviņās, ātri noskriet saķērušies ķēdītē. Uzvarēja draudzība!

Metenītis uz svētkiem neieradās, bet visu vēroja no skolas jumta. Tas šogad bija ļoti devīgs! ,,Meteni, Meteni, ko Tu mums atnesi?” – zelta pogas! ,,Meteni, Meteni, ko Tu mums atnesi?’’’- konfektes! ,,Meteni, Meteni, ko Tu mums atnesi?” Laikam Metenim apnika dot, un tāpēc viņš aplēja visus ar ūdeni. To visu bērni dabūja no Meteņa.

Ziemas beigās bija interesants izbraukums uz mežu, kur neizpalika arī pankūku ēšana un tējas dzeršana. Neaizmirsām atstāt arī ciema kukuli meža dzīvniekiem.

Svētki bija izdevušies, jo visiem bija jautri un interesanti!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *