Meteņu dienas prieki Naujenes pamatskolā

Neskatoties uz to, ka mācības tiek turpinātas attālināti, skolas tradīcijas nedrīkst zust! Ar pārdomu, atmiņu un vizualizāciju palīdzību, kaut arī virtuāli, visi esam kopā – savā skolā! Šādā veidā arī svinējām Meteņus – ziemas viduci, pavasara gaidīšanas svētkus.

Meteņi – seni latviešu pavasara gaidīšanas svētki. Tas ir pagrieziena brīdis no ziemas uz pavasari, pirmais atmodas impulss dabai, kurā aktīvi iesaistījās mūsu senči, kurā varam iesaistīties arī mēs.

Tā kā šogad bija liegts Meteņus sagaidīt visiem kopā skolā tradicionālajā Meteņdienas jampadracī, tad visu darījām attālināti, bet ne mazāk sirsnīgi un lustīgi.

Skolas folkloras kopa “Mazā Rūžeņa” (skol. I.ZEILE) ar skanīgi Meteņa dziesmu dzina prom ziemas miegu. Audzināšanas stundās atcerējāmies dažādas šīs dienas tradīcijas, uzzinājām, ka agrāk latviski ar vārdu «meti» apzīmēja laika griežus. Citviet Meteņus dēvē arī par Laimes dienu. Krievu tautā šos svētkus dēvē par “masļeņicu”. Eiropas un Amerikas tautās šie svētki tiek dēvēti par “trekno otrdienu” vai “pankūku dienu”. Mūsu skolas skolēni aktīvi iesaistījās pankūku cepšanā un pankūku recepšu apkopošanā, reklamēšanā. Visas pavasara gaidīšanas svētku aktivitātes noslēdzās ar Meteņu jampadraci – sportiskām aktivitātēm sporta skolotājas Ineses VĪČAS vadībā.

Neskatoties uz to, ka šogad ziemai stingra nostāja – pretī pavasara gaidām tā liek sniega segu, taču zīlīšu jautrās dziesmas atgādina par nesteidzīgu pavasara tuvošanos. Un tas ir labi. Cerīgi, jo pat neciemojoties un nesatiekot viens otru, mums izdevās uzturēt priecāties prieku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *