Meža dienas Špoģu vidusskolā

2015.gada 11.maijā atvērto Meža dienu ietvaros divdesmit  Špoģu vidusskolas skolēni devās uz Riebiņu novada Rušonas pagastā esošajiem mežiem.

Vides pētnieku pulciņa un Špoģu vidusskolas 755. mazpulka dalībnieki, kā arī 12.klases skolēni nu jau trešo gadu turpina aizsākto tradīciju – dalību konkursā „Mammadaba Meistarklase” (to organizē AS „Latvijas Valsts Meži” sadarbībā ar VISC vides izglītības programmu „Izzini mežu”). Tāpat kā pērn, arī šogad mēs aktīvi iesaistījāmies meža stādīšanas un sakopšanas talkā.

Meža stādīšanu un sakopšanu organizēja un vadīja AS „Latvijas Valsts Meži” 3.Preiļu iecirkņa vadītājs Andris Ancāns. Ar viņu mūsu skolai ir izveidojusies ilggadēja sadarbība, kuru noteikti turpināsim arī nākotnē.

Izcirtumā radās iespēja atsaukt atmiņā pērn apgūtās prasmes darbā ar kociņu stādāmajiem stobriem un priežu konteinerstādiem. Andris Ancāns iepazīstināja skolēnus ar citām koku stādīšanas iespējām un nodemonstrēja, kā šīs lāpstiņas var izmantot arī ikdienā. Mēs uzzinājām, ka priežu konteinerstādus audzē Strenčos, līdz izstādīšanai tos speciāli ieziemo. Pēc tam, kad stādi ir „pamodināti”, tie jāizstāda 3 nedēļu laikā.

Laiks mežā paskrēja nemanot, bet mūsu paveiktā darba rezultāts bija acīmredzams – 2 hektāru lielā platībā tika iestādītas 6000 jaunas priedītes.

Ceļā uz atpūtas vietu pie ugunskura, sakopām apkārtni – savācām to, ko cilvēki mēdz atstāt aiz sevis ceļmalās un mežos. Radās iespēja pašiem pielietot vēl vienu interesantu, mums neikdienišķu un neierastu instrumentu atkritumu savākšanai.

Ir gandarījums, ka skolēni vairākus gadus ar prieku dodas uz mežu, lai to sakoptu un atjaunotu. Ir patiess prieks, ka skolēnos jau veidojas izpratne par meža vērtību, meža kopšanas un stādīšanas nepieciešamību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *