“Misija: Zeme” kalupiešus sasniedz attālinātās komunikācijas platformā “Zoom”

„Ir 2118. gads, un retie uz planētas Zeme vēl izdzīvojušie cilvēki nolēmuši kosmosa kuģī doties prom uz citu galaktiku, jo Zemi skārušas ekoloģiskas nelaimes, resursu izsīkums un dzīvās dabas pastāvēšanas neiespējamība.” Tā ir Ingas Tropas “Dirty Deal Teatro” izrāde par sci-fi spriedzes pilnu misiju par tālu nākotni, ko bērni varēja vērot un just līdzi kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Šī virtuālā izrāde, kurā ir sapludināta zinātne ar fantāzijas pasauli, nebija mazāk aizrautīga kā 3D filma, jo galvenajiem varoņiem netrūka emociju saskaroties ar magnētiskajām vētrām, skābajiem lietiem un kiberērgļa uzbrukumiem. Izrāde izglītoja mazos skatītājus, atklājot faktus par zemes rašanos un tās evolūciju, kā arī rosinot domāt, ka jādzīvo atbildīgi, taupot un rūpējoties par vidi.

Tiešsaistes priekšrocība ir tā, ka tajā var piedalīties, un šo izdevību mazie skatītāji nelaida garām, rakstot čatā jautājumus un sniedzot atbildes. Beidzoties izrādei, aktieri atklāja, kas notiek aiz kadra: kā ir aprīkota studija, kā panākta gaisa plūsma, kas rada dažādus skaņas signālus un gaismas efektus, u.c.

Kāds bija izrādes fināls? Optimistisks!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *