Mums viņa ir visskaistākā tik un tā

Skatuves runas konkursa Latvijai dalībnieki

12.novembrī Latvijas nedēļas ietvaros Špoģu sākumskolēni sevi apliecināja skatuves runas konkursā.

U.Stabulnieka dziesma „Tik un tā” fonā, degošas svecītes, zāles noformējums Latvijas krāsās, aiz loga- svecīšu gaismiņās ieskautā Latvijas kontūra- radīja patriotisku, dzejisku noskaņu un vēlmi savu piederību mūsu valstij ietērpt dzejā. Šogad pirmo reizi šādā konkursā apvienojās gan latviešu, gan mazākumtautību programmu īstenojošie skolēni. It kā ierasti dzirdēt vārsmas par savas zemes skaistumu latviešu valodā, taču dzejoļi krievu valodā izstaroja neparastu vieglumu, mīlestību un lepnumu par mūsu mazo Latviju. Degsme, apņēmība, pārliecība bērnu acīs un balsīs bija īsta, neviltota.

Visi bērni bija cītīgi gatavojušies šim konkursam, mācījušies, atkārtojuši, lai ikviens dzejolis nonāktu līdz skatītāju sirsniņām.  1.-2 klašu grupā visskanīgāk sevi pieteica Markuss Rubiks (1.a) un Jekaterina Fjodorova (2.b), 3.-4.klašu grupā – Madara Suveizda (3.a) un Anna Vasiļjeva (4.b). Par saviem audzēkņiem līdzi juta arī viņu klasesbiedri un audzinātājas.

Pasākuma noslēgumā skatītājus iepriecināja sākumskolas vokālā ansambļa dziesma „Mazais cilvēciņš”, savukārt skatuves runas konkursa dalībniekiem piemiņas veltes Latvijas svētku noskaņās sarūpēja Daugavpils novada Tūrisma informācijas centra darbinieki.

Gribas ticēt, ka jaukā tradīcija-  svētkos Latviju ietērpt dzejā – sagādā gandarījumu gan bērniem, gan skolotājiem. Ceram, ka šis pasākums bagātināja ikviena sākumskolēna valodu, uztveri un nostiprināja piederības sajūtu savai zemei.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *