Mūsu sadarbība turpinās…

Laikā no 20. līdz 24.maijam Zemgales vidusskolā viesojās skolotāju un skolēnu delegācija no Vitebskas apgabala Novkas vidusskolas (Baltkrievija).

21. maijā jau ceturto reizi tika organizēta starptautiskā zinātniski praktiskā konference „Skolēnu radošā potenciāla attīstīšana zinātniski pētnieciskajā darbībā”. Skolas direktors A.Petkevičs, atklājot konferenci, atzīmēja, cik svarīgi ir šāda veida pasākumi Zemgales un Novkas vidusskolas skolēniem.

Zinātniski pētnieciskajā darbībā iesaistīto skolēnu skaits ar katru gadu kļūst plašāks. Prasmes, ko skolēni iegūst, izstrādājot zinātniski pētniecisko darbu, ir solis tuvāk īstiem atklājumiem un izgudrojumiem.

Konferencē uzstājās 7 zinātkāri un gudri abu skolu audzēkņi. Visas Novkas vidusskolas skolēnu ZPD tēmas bija saistītas ar astronomiju. Zemgales vidusskolas 9.klases skolniece Jūlija Ļubčika iepazīstināja viesus ar savu darbu kultūras vēsturē (darba vadītāja skolotāja T.Kavševiča), kurā tika pētītas dziesmu un deju svētku tradīcijas saknes. 7.klases skolēns Žans Lukjanskis iepazīstināja ar zelta griezuma proporciju izmantošanu apkārtējā vidē (darba vadītāja skolotāja Ž. Špaka). 8.klases skolniece Margarita Kostigova pētīja sentimentālisma izpausmi krievu un vācu klasiķu darbos (darba vadītāja skolotāja M.Romanovska). Lielu interesi viesu vidū izraisīja vides projekts (autore T.Lukjanska, 9.klase) par sikspārņu iemitināšanu mākslīgās mājiņās (vadītāja skolotāja J.Bobkova).

Konferences noslēgumā katrs dalībnieks atbildēja uz klausītāju jautājumiem un saņēma sertifikātu.

Ciemiņiem tika rīkotas izglītojoši izklaidējošas ekskursijas pa Latgali. Vispirms tika dota iespēja apmeklēt Daugavpils Universitātes Astronomisko observatoriju un Daugavpils cietoksni. Piektdien ciemiņi viesojās Krāslavas pilsētā. Apmeklēja grāfu Plāteru vasaras rezidenci un katoļu baznīcu, tikās ar keramiķi Valdi Pauliņu, kurš katram palīdzēja izgatavot savu svilpaunieku. Krāslavas informācijas centrā mūsu viesi degustēja vietējo maizi ar sēkliņām, speķi, gurķus, sieru un tēju. Tur viņi uzzināja par Krāslavas seno vēsturi, par saimniecībām, kuras gatavo ēdienus degustācijām, iegādājās dažāda veida sierus, suvenīrus un bukletus par Krāslavas un Daugavpils novadu.

Baltkrievu viesi bija sajūsmā gan par skatu uz Daugavu un Krāslavu no koka skatu torņa (32 m), gan, mājup braucot, apmeklēto Naujenes pagastā esošo dabas parku „Stalkers”, kur viesmīlīgais saimnieks Rihards Eigims parādīja ievērojamākās vietas, piedāvāja vietu piknikam skaistajā Daugavas krastā.

Sestdien ciemiņi apmeklēja Aglonas baziliku – Latvijas nozīmīgāko katoļu garīgo centru un pasaules mēroga svētvietu, pastaigājās Kristus Karaļa kalnā. Apskatīja leģendām un nostāstiem apvīto Velnezeru. Priecājās par oriģinālajām mākslinieces Jeļenas Mihailovas lellēm un paši iejutās miniatūrās karaļvalsts personāžu lomās.

Atvadoties laimīgie ciemiņi mums teica: „Uz drīzu tikšanos Novkā!”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *