Muzeja stunda Kalupes pamatskolā

Kalupes pamatskolā 12. martā viesojās Raiņa mājas Berkenelē direktore Inese Bērziņa un speciāliste Lilita Novicka, kuras novadīja 5.,6. klašu un 7., 8. 9. klašu skolēniem muzeja stundu „Vai atmini mani? Rainis”.

Tā kā Rainis Berkenelē nodzīvoja bērnības un agrīnos pusaudža gadus, skolēniem tika akcentēta bērnības atmiņu loma personības izaugsmē.

Noskatījušies nelielu video, skolēni guva priekšstatu par Raini ne tikai kā par latviešu kultūras dižgaru, literatūras ģēniju, bet arī kā par parastu cilvēku, kurš, būdams cīrulis pēc dabas, rīta agrumā to laiku sporta tērpā cilā hanteles.

Muzeja speciālistes iepazīstināja skolēnus vecumposmam  atbilstošā un saprotamā veidā ar Raiņa lugas „Zelta zirgs” pamatatziņām. Tā kā pamatskolā Raiņa daiļradei atvēlēts mazs stundu skaits un šī luga vispār nav iekļauta literatūras programmā, skolēni guva priekšstatu par šo Raiņa Saulgriežu pasaku. Raisījās dzīva diskusija – kāpēc Antiņš neuzjāja Stikla kalnā ar vara un sudraba zirgu, kāpēc Saulcerīte uzreiz netika atmodināta u. c..

Skolēni sprieda, kāds ir efektīgākais saziņas veids mūsdienās. Diemžēl nebija daudz vēstuļu rakstīšanas piekritēju, kā savā laikā Rainis un Aspazija.

Liels paldies Inesei un Lilitai par izzinošo, interaktīvo un saistošo muzeja stundu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *