Muzeja stunda Lāču pamatskolā

25. martā – Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā mūsu skolā viesojās Naujenes novadpētniecības muzeja darbinieces Ina Vaikule un Māra Kampāne. Muzeja stundā 1.-9. klašu skolēni uzzināja par 1949. gada 25. marta drausmīgajiem notikumiem Latvijas iedzīvotāju dzīvē. Jauno paaudzi iepazīstināja ar dokumentālās filmas „Sibīrijas bērni” fragmentiem, uzzinājām  kā jutās tā laika bērni, kas viņiem bija jāpārdzīvo. Pastāstīja kā deportācija notika Latvijā, Latgalē un Naujenes pagasta teritorijā.

Mūžam nedzīstoša sāpe ir Latvijā dzīvojošo tautu dvēselēs, kuras skāra genocīds, noziegums, kuram nav nekāda attaisnojuma.

Pateicamies muzeja darbiniecēm I. Vaikulei un M. Kampānei par muzeja stundu un izstādi, kur skolēni iepazinās ar cilvēku liecībām, dokumentiem un fotogrāfijām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *