Mūžizglītības programmas, Comenius apakšprogrammas skolu daudzpusējās skolu partnerības projekts

No 27.03 līdz  30.03 seši Špoģu vidusskolas skolēni un divas skolotājās piedalījās Comenius projekta noslēguma vizītē sadarbības skolā Turcijā SİLİVRİ TURGUT REİS İLKOKULU.

Mums visiem tā bija lieliska pieredze iepazīties ar austrumu kultūras īpatnībām un viesmīlību.

Pirmā vizītes diena tika veltīta atjaunojamajiem energo resursiem, mēs piedalījāmies seminārā İstanbul Technical University (İTÜ) par nākotnes enerģijām un mums bija dota iespēja pašiem izveidot ar saules enerģiju darbināmu kukaini, apmeklējām Santral İstanbul Energy Museum, İstanbul Bilgi University- bijušo enerģijas rūpnīcu.

Otrā diena bija veltīta Stambulas iepazīšanai, apmeklējām Galata torni: Būvēts vecā torņa vietā laika posmā no 14.-15.gadsimtam Galata tornis piedāvā labāko skatu uz Zelta raga ostu, veco Stambulu, Bosfora šauruma izeju un Āzijas krastu. Tornis sākotnēji tika būvēts, lai novērotu ostu un pilsētu, tagad tā mērķis ir apkārtnes vērošanai. Neaizmirstams bija brauciens ar kuģīti pa Bosfora šaurumu; vēl mēs apskatījām Zilo Mošeju un Bazilikas cisterna, kas tika uzbūvēta Justiniāna I valdīšanas laikā (527-565), lai nodrošinātu ūdens piegādi apkārtējām pilīm – Konstantinopoles Lielajai pilij un citām Pirmā kalna celtnēm, kā arī Topkapi pilij pēc osmaņu iekarojumiem 1453.gadā. Unikāls šķita arī Dervišu šovs.

Trešā diena arī bija ar aktivitātēm piesātināta. Vislielākais piedzīvojums bija brauciens uz Āziju, tur mēs ar kuģīti braucām uz Jaunavu torni kas kalpo kā orientieris Bosforu šaurumā ienākošajiem kuģiem un tūristu vajadzībām. Ar torni ir saistīti vairāki mitoloģiski stāsti. Viens no tiem stāsta, ka imperators nosapņojis, kā viņa meitu sadzeļ čūska, licis meitu nogādāt tornī, lai čūskas netiek klāt. Tomēr traģēdija nebija novēršama. Meiteni sakoda augļu grozā paslēptā čūska.  No skatu torņa mēs varējām vērot arī delfīnus. Pēcpusdienu pavadījām Ortakoy pilsētiņā, apmeklējām Dolmačes pili. Dolmabahčes pils bija pirmā eiropiešu stilā uzbūvētā pils Stambulā un to sāka būvēt sultāns Abdulmedžids I no 1842. līdz 1853. gadam. Tā pārsteidza ar savu greznību un pompozitāti.

Noslēguma pasākums bija ar tradicionālo turku mūziku, dejām un ēdieniem. Milzīgs paldies organizatoriem par lieliski izstrādātu programmu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *