„Nāc, Miķeli, istabā,..”

Medumu pamatskolā notika jautras un skanīgas Miķeļdienas svinības. Miķelis nāk pie mums katru gadu. Lai jautri pavadītu Apjumības nemaz nevajagot meklēt aktierus un režisorus pa visu pasauli. Skolas pagalmā visa skolas saime no rudens veltēm veidoja Jumja – auglības un svētības – simbolu.

Miķeļi ir rudens ražas novākšanas un reizē arī ziemas sākums, tādēļ skolas audzēkņi aktīvi piedalījās izstādē – konkursā „Varenākais dārzenis”. Par uzvarētājiem vienbalsīgi tika atzīts Ilonas Jevsejevas izaudzētais kāposts (7800 g) un burkāns (630 g). Čakli vasarā mazdārziņā darbojās arī Aļbīna Gornovska. Viņas izaudzētais sīpols svēra 165 g, kartupelis – 560 g un galda biete – 1585 g. Visi bija sajūsmā par Andra Latočkas vecāku saimniecībā izloloto gigantisko gurķi – 1115 g.

Izstāde „Neparastais dārzenis” iepriecināja gan ar ķirbju Anniņu, gan kabaču lidmašīnu, gan biešu vīru, gan daudziem citiem tēliem. Bērni un vecāki zina, ka būs tādas izstādes, tādēļ interesantākās lietas, kas izaugušas, paglabā tām.

Pēc tam darbojās Miķeļdienas tirdziņš, kurā bija gan rudens veltes, gan pašcepti gardumi un pašu darinātas rotas un atklātnes. Un kurš tirdziņš tad ir bez izklaidēm un konkursiem? Par to parūpējās mūsu skolotāja Olga Goršantova un 9.klase. Kā jau pienākas bija arī balvas – nu, protams, ka ēdamas, jo Miķeļi nav iedomājami bez gardiem cienastiem.

Medumu pamatskolā svin arī citas gadskārtas. Kad Miķeļi ir garām, jāsāk gatavoties Mārtiņiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *