Naujenes 500. Mazpulks konferencē „Augsim Latvijai”

13. februārī Rīgā, kultūras pilī „Ziemeļblāzma” notika Latvijas Mazpulku ikgadējā  konference „Augsim Latvijai”. Konferences darbā piedalījās nedaudz virs 200 dalībnieku. Viņu vidū bija Naujenes 500. mazpulka vadītāja Zinaīda Pauliņa un mazpulcēns Alīna Lazuko.

Ierodoties Ziemeļblāzmā,  visi varēja iepazīties ar  mazpulku  izveidotajiem plakātiem „Mazpulku labais darba gads” un mazpulku atbalstītāju Spodras un Volda Purviņu fotoizstādi „Dievs. Daba. Darbs”.

Konferenci ar uzrunu atklāja mazpulku padomes priekšsēdētāja Randa Medne, īpašu prieku paužot par to, ka 2014. gadā biedrību papildinājuši desmit jauni mazpulki.

Visi vienojās Latvijas Mazpulku himnas izpildījumā.

Sekoja  LR Izglītības un zinātnes ministres Mārītes Seiles un  Saeimas deputāta, Latvijas Zemnieku Savienības priekšsēdētāja Augusta Brigmaņa uzruna un vēlējumi.

Izsmeļoša, interesanta un labi saprotama bija LM padomes priekšsēdētājas Randas Mednes prezentācija par biedrības veikumu 2014. gadā. R.Medne uzsvēra, ka mazpulcēniem ir svarīgi padarīt labi katru darbiņu,  augt Latvijai ar izpratni par demokrātiju, valstiskumu,  ar latviešu pašapziņu, rūpējoties par tīru vidi un sakoptiem Latvijas laukiem.

Eiropas Parlamenta deputāte Iveta Grigule apbalvoju tos mazpulku vadītājus, kuri mazpulkus vada jau vismaz 15 gadus. Šiem vadītājiem būs iespēja doties uz Briseli un paviesoties Eiropas Parlamentā. Pēc mazpulku vadītāju apbalvošanas, ar muzikālu sveicienu uzstājās Rīgas Doma kora skolas audzēkņi.Konferences otrajā daļā gan mazpulcēni, gan mazpulku vadītāji tikās darba grupās.

Mazpulku vadītāji strādāja darba grupās „Mazpulku Svinīgais solījums”,  „Mazpulki un sponsori”, „Idejas mazpulku vadītāju apmācībai”, „Mazpulki Latvijas Republikas simtgadē”, „Mazpulku Alumni klubs”, „Mazpulku loma projektā „Proti un dari””.  Es darbojos grupā „Mazpulku loma projektā „Proti un dari””, kurā apspriedām jauniešu vecumā no 15 līdz 29, kuri nemācās un nestrādā, neapgūst arodu motivēšanas un aktivizēšanas jautājumus un problēmas.

Mazpulcēni, tai skaitā arī Naujenes pamatskolas mazpulcēns Alīna Lazuko, apsprieda katrā mazpulkā paveikto pagājušā gada laikā, prezentēja skolā sagatavoto prezentācijas plakātu, diskutēja par Svinīgā solījuma svētkiem un  izdomāja atraktīvas mazpulku spēles.

2015. gadā LM dalībnieki pētīs eksotiskos augus, izpratīs veselīgos ķiplokus, audzēs pārdošanai z/s/”Ezerkauliņi” sarkanos sīpolus, audzēs un pētīs zirņus, bet iespējams izvēlēties arī kādu citu sev tīkamu projekta tēmu. Jāķeras tikai klāt jauniem darbiem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *