Naujenes novadpētniecības muzeja apmeklējums programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Zemgales vidusskolas 1.-3.klašu skolēni apmeklēja Naujenes novadpētniecības muzeju. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar kultūrvēsturiskā mantojuma ekspozīcijām. Gids pastāstīja par vēsturi, kultūru, sadzīves priekšmetiem un Latgales pusē izmantotajiem darbarīkiem. Skolēni ieraudzīja mūsu novadā mītošo dzīvnieku, kukaiņu, putnu, zivju kolekciju ekspozīciju.

Muzejā organizēta Naujenē dzimušās, bet pašlaik Francijā dzīvojošās mākslinieces A.Zīles skulptūru izstāde. Pēc ekskursijas pa muzeju, skolēni darbojās radošajās darbnīcās: izrotāja medaljonus ar Latvijas ornamentiem. Pēc izpildītā darba saņēma savus medaljonus dāvanā. Visi bija ļoti laimīgi!

Vēlāk devāmies uz vecticībnieku sētu “Slutišķi”, kur gids stāstīja par vecticībnieku dzīvi šajās vietās.

Skolēniem ekskursija ļoti patika. Bērni papildināja savu redzesloku, uzzināja daudz jauna.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *