Naujenes pamatskolā nosvinēti Meteņi

Jau labu laiku dabā vērojamas pavasara vēsmas: pazudis sniegs, saulīte spīd spožāk un silda siltāk. Šajā laikā, kad tiek gaidīta pavasara atnākšana, senie latvieši un arī citas pasaules tautas svinēja Meteņus – ziemas pavadīšanu un pavasara sagaidīšanu.

Meteņos laiks apmet kūleni un metas uz pavasara pusi. Šis metiens notiek tieši pusceļā starp ziemas un pavasara saulgriežiem – starp Ziemassvētkiem un Lieldienām. No ziemas atvadījāmies un pavasari saņēmām arī mēs – Naujenes pamatskolas skolēni un skolotāji.

Tā kā šogad ir sagadījies, ka ziema pēkšņi izdomāja aiziet pagaidu atpūtā un sniega nav, svētki bija jāsvin ar radošu pieeju un visas aktivitātes norisinājās aktu un sporta zālē.

Sporta aktivitātes tika apvienotas ar latviešu tautas Meteņu svinēšanas tradīcijām.

Pirms svētkiem skolēniem kopā ar skolotājiem bija jāizveido Meteņu lelles kāda ķermeņa daļa, kura tika izlozēta iepriekš. Meteņu lelle sanāca jautra un neparasta, tā sevī paslēpa mūsu lielos un mazos nedarbus. Par nedarbiem, klases jautrākajiem notikumiem un lelles detaļas taisīšanu iepazīstinājām visus pasākuma dalībniekus. Pasākuma Saimniece (direktora vietniece audzināšanas jomā Z.Pauliņa) un viņas palīgi – 6. un 9.kl. aktīvākie skolēni un sporta skolotājs J.Rutkovskis – ne tikai pastāstīja par Meteņdienas tradīcijām, lika minēt mīklas, bet arī dažādās atraktīvās rotaļās izkustināja mūsu kājas. Turklāt Metenis bija ļoti dāsns, jo apveltīja visus ar saldumiem.

Tā kā šogad ir bezsniega Meteņi, tad sniegavīru un sniega cietokšņa vietā veidojām Dzīvās skulptūras. Te visām klasēm bija jāievēro viens noteikums – jāpiedalās visai klasei un klases audzinātājai. Skolēnu un skolotāju izdoma bija fantastiska – izslējās piramīdas un cietokšņi, no jūras dzīlēm izpeldēja jūras zvaigznes, pretī pavasarim traucās zirgu pajūgs, tika sūtīts sveiciens saulei. Visi bija vienisprātis – tas bija pats interesantākais šajos Meteņos!

Meteņdienas noslēgumā devāmies ārā, lai sadedzinātu Meteņu lelli, bet kopā ar to mūsu nedarbus. Arī saule mūs sveicināja šajā brīdī, it kā atgādinādama atkal, ka tā mūs aicina priecīgiem, brīviem no nedarbiem ielekt pavasarī.

Meteņdienas izdarības beidzās ar pankūku ēšanu un tējas dzeršanu pie skolas. Lūk, tā tika ieskandināta pavasara tuvošanās mūsu skolā. Paldies visiem, kas organizēja un svinēja svētkus!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *