Naujenes pamatskolā rudens iesākās ar pārgājienu

Klāt jaukais rudens laiks – atvasara, 12. septembrī visi Naujenes pamatskolas skolēni kopā ar skolotājiem devās pārgājienā, lai aplūkotu zeltainā rudens darbus Naujenes pagastā. Pārgājiena moto:  iepazīsti, novērtē, darbojies un uzzināto izmanto!

Maršruti bija visdažādākie. Citam ceļš garāks, citam īsāks, bet ikvienam tas bija aizraujošs un interesants. Sākumskolas skolēni iepazina Naujenes Novadpētniecības muzeju un Juzefovas parku. Muzeja gidu pavadībā tika iepazīts daudzveidīgo muzeja eksponātu klāsts un aplūkotas V.Zeiles skulptūras un gleznas. Muzeja pagalmā mazos ceļotājus priecēja iekurinātais ugunskurs. Skolēni  kopā ar skolotājām cepa  desiņas, kartupeļus, dzēra zāļu tēju  un  rotaļājās.

Skolas pamatskolas klašu skolēni devās aplūkot ne tikai Daugavas krastu krāšņo dabu Juzefovā un atklāt Dinaburgas pils noslēpumus, bet arī praktiski apgūt un atkārtot dažas iemaņas, kuras nepieciešamas, dodoties pārgājienā. 5.-9. klašu skolēni mācījās ne tikai sagādāt malku ugunskuram, bet vārīja putru, zupu, cepa desiņas, kartupeļus, kā arī atkārtoja telts uzsliešanas procesu.

Gan skolēni, gan skolotāji ir pārliecināti, ka šādi pārgājieni ne tikai iekrāso skolas ikdienu, bet arī paplašina skolēnu redzesloku un saliedē klases kolektīvu. Ceram, ka mūsu skolēnos nostiprinājās pārliecība, ka var mācīties ne tikai skolas solā, bet arī ekskursijā, redzot, sajūtot, iepazīstot un izmēģinot.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *