Naujenes pamatskolā sākās “Bērnu žūrijas lasījumi”

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) izveidotā un vadītā lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” šogad notiek jau 21. gadu. Naujenes pamatskolas skolēniem par tradīciju kļuvusi dalība šajā Lasīšanas veicināšanas programmā. Šo iespēju mums katru gadu piedāvā Naujenes tautas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāre Aiga SOLDATJONOKA.

Šī gada 3. novembrī Bērnu nodaļas bibliotekāre novadīja pirmo tiešsaistes nodarbību “Bērnu žūrijas grāmatu lasījumi” mūsu skolas 1.-2. klases skolēniem.

Bibliotekāre Aiga iepazīstināja bērnus ar igauņu rakstnieka I. Pikova grāmatu “Tuk- tuk!” Grāmatā stāstīts par kluso un mierīgu mežu un viņa iemītniekiem, kuri kādu dienu klusajā un mierīgajā mežā izdzirdēja skaļu kladzināšanu. Visi putni un zvēri bija šausmās: kas te notiek, kurš taisa tādu jandāliņu un traucē ierasti rāmo dzīvi? Izrādījās, ka šausmīgu troksni rada mazs dzenītis. Grāmata labi attēlo to, ka dažreiz viss var būt pavisam citādāk, nekā sākotnēji izliekas.

Nodarbības laikā mūsu skolēni arī uzzināja, kāpēc mazs dzenītis tik centīgi un neatlaidīgi kala koku, diskutēja par dzeņu nozīmi dabā, uzzināja, cik dzeņu sugas dzīvo Latvijā, kā arī klausījās un minēja citu putnu balsis.

Liels paldies Naujenes tautas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekārei Aigai SOLDATJONOKAI par vērtīgo stundu, skolēniem tas bija gan interesanti, gan izglītojoši! Paldies par fotogrāfijām bibliotēkas vadītājai Diānai ČIŽEVSKAI!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *