Naujenes pamatskolā viesojās 36 un 6 kaķi

Šī gada 8. decembrī pie Naujenes pamatskolas 3. un 4. klases skolēniem atkal tiešsaistē viesojās decembrī Naujenes tautas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāre Aiga SOLDATJONOKA. Mūsu skolēni zina, ja ciemos nāk Aiga – lasīsim interesantās “Bērnu žūrijas” grāmatas. Šoreiz viņa bērnus iepazīstināja ar H. Vdovičenko grāmatu “36 un 6 kaķi”, kura ietilpst šī gada “Bērnu žūrijas” kolekcijas 9+ vecuma grupā.

Sākumskolas skolēni uzzināja, ka pie kāda daudzdzīvokļu nama un tā pagrabā mitinās neliela kolonija. Taču kādu dienu tiek aizmūrētas visas ieejas pagrabā, tāpēc kaķiem vairs nav patveršanās vietas. Runājošie dzīvnieki nolemj šturmēt pirmajā stāvā dzīvojošu kundzi un izlūgties naktsmājas kaut uz vienu lietaino nakti. Sākotnēji skeptiskā kundze ir pielaidīga un ļauj kaķiem ieņemt viņas nelielo mitekli un jau drīz 36 un 6 kaķu kopa kundzei un viņas krustdēlam atklāj arī savus pārējos talantus.

Bērni tika iepazīstināti ar visām 42 minkām. Turklāt viņi uzzināja, kādas ir pasaulē populārākās kaķu šķirnes. Nodarbības laikā skolēni pildīja darba lapas, prātoja un atbildēja uz jautājumiem:
Kāpēc kaķim Kutuzovam ir tāds vārds?
Kā ielas kaķiem pierunāt Krepa kundzi ielaist 42 kaķus pārnakšņot dzīvoklī?
Vai skeptiskai Krepa kundzei patiks sfinksa šķirnes Baronese?
Vai kaķiem patīk mazgāties?
Ko dara kaķi, kad paliek vieni paši mājās?
Kā kaķi var palīdzēt piesaistīt pircējus kafejnīcai?
Kā nosaukt kaķu kafejnīcu?

Mūsu skolēniem ļoti iepatikās gan humora pilns stāsta sižets, gan grāmatas krāsainās ilustrācijas. Bet, ja gribat uzzināt, kā tad beidzās 42 kaķu piedzīvojumi, tad izlasiet H. Vdovičenko grāmatu “36 un 6 kaķi”, dodieties uz Naujenes tautas bibliotēku un izlasīšanai paņemiet šo grāmatu.

Paldies Naujenes tautas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekārei Aiga SOLDATJONOKAI par interesanto nodarbību un ar nepacietību gaidām tikšanos jaunajā gadā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *