Naujenes pamatskolā viesojās Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes kinologi

Lāčplēša dienas svinību ietvaros 10. novembrī Naujenes pamatskolā viesojās Valsts robežsardzes kinologi ar dienesta suņiem. Pasākuma mērķis – audzināt bērnos patriotiskās jūtas, kā arī radīt interesi par robežsarga un kinologa profesijām.

Ļoti lielu interesi un pozitīvas emocijas izraisīja bērnos tikšanās ar dienesta suņiem. Kinoloģijas nodaļas vecākā inspektore I.Jankovska komentēja kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumus. I.Jankovska pastāstīja par kinologu darbu: robežsardzē, muitā, policijā. Kinologs ir tas cilvēks, kurš visu zina par suņiem un ar tiem strādā. Savā darbā viņi izmanto dažādu sugu suņus. Skolēniem bija ļoti interesanti un aizraujoši vērot kinologu un suņu darba paraugdemonstrējumus, novērtēt pēddziņu apgūtās prasmes. Kinologi ar dienesta suņiem demonstrēja paklausības elementus, narkotisko vielu meklēšanu bagāžā, priekšmetu meklēšanu apvidū, bīstamu personu aizturēšanu un neitralizēšanu.

Mūsu skolēni ar sajūsmu un aplausiem sagaidīja katra kinologa un suņa paraugdemonstrējumu. Viņi bija sajūsmā par iespēju paglaudīt suņus. Tikšanās beigās skolas kolektīvs par piemiņu nofotografējās kopā ar kinologiem un viņu suņiem.

Ir jāatzīst, ka ļoti svarīgi popularizēt Valsts robežsardzes tēlu sabiedrībā. Bagātinājušies ar iespaidiem, skolēni visu dienu pieminēja lielo suņu paklausību, sapratni. Daži skolēni izteica vēlmi nākotnē strādāt par robežsargiem. Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes kinologu uzstāšanās neatstāja nevienu vienaldzīgu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *