Naujenes pamatskolas 3. klases skolēni iepazīstas ar ežu kolekcijas izstādi

21. aprīlī, Bibliotēku nedēļas “Dari neticamo!” ietvaros, Naujenes pamatskolas skolēni atkal tiešsaistē tikās ar Naujenes tautas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāri Aigu SOLDATJONOKU. Šoreiz skolēni piedalījās ežu figūriņu kolekcijas “Mīluļi ar maigām adatām” virtuālās izstādes atklāšanā.

Pirms virtuālā ceļojuma ežu pasaulē bibliotekāre Aiga kopā ar trešklasniekiem noskaidroja, kas ir kolekcija un kolekcionārs. Vairākiem 3.klases skolēniem arī ir kolekcijas. Tikšanās turpinājumā A.Soldatjonoka iepazīstināja bērnus ar Iraīdas Grigorjevas un Nataļjas Petrovskas ežu figūriņu kolekciju. Skolēni uzzināja, kā radās ideja kolekcijas veidošanai, kādi eži ir kolekcijā, kā tā tiek papildināta. Izrādās, ka Iraīdas Grigorjevas kolekcijā ir vairāk nekā 450 eži, kurus viņa krāj jau 30 gadus. Savukārt Nataļjas Petrovskas kolekcijā nav neviena pašas pirktā ezīša eksemplāra – gandrīz visi ezīši tika dāvināti.

Bibliotekāre Aiga trešklasniekus iepazīstināja ar bibliotēkas krājumā esošajām grāmatām par ežiem, kā arī nodarbības laikā skolēni uzzināja daudz interesantu faktu par ežiem. Piemēram, vai ežiem garšo piens, vai viņi piedzimst ar adatām, cik Latvijā dzīvo ežu sugu, vai viņiem ir ienaidnieki u.c. Tiešsaistes nodarbības noslēgumā bibliotekāre skolēniem nolasīja priekšā latviešu tautas pasaku par atjautīgajiem ežu brāļiem “Ezis un zaķis”.

Skolēni saka lielu paldies bibliotekārei Aigai SOLDATJONOKAI par interesanto nodarbību un ar nepacietību gaida nākamo nodarbību!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *