Naujenes pamatskolas 3. klases skolēnu tiešsaistes aizraujošie lasīšanas piedzīvojumi

19. februārī Naujenes pamatskolas skolēniem notika neparasta lasīšanas stunda – viņi tiešsaistē tikās ar Naujenes tautas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāri Aigu SOLDATJONOKU. Tas bija lasītveicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020” noslēguma pasākums. Noslēguma pasākumu gaitā skolēni kopā ar bibliotekāri Aigu atcerējās kopā izlasītās grāmatas un bija iespēja vēlreiz dalīties iespaidos par izlasīto un nobalsot par populārākajām grāmatām katrā vecumgrupā. Kopējais žūrijas ekspertu balsu apkopojums tiks paziņots tiešsaistes “Lielajos lasīšanas svētkos” no Latvijas Nacionālās bibliotēkas.

Nodarbības turpinājumā 3.klases skolēni iepazinās ar vēl vienu “Bērnu žūrijas2020” grāmatu – Sabīnes Košeļevas pasaku “Gurķis Elmārs, kas dikti kreņķējās”. Bibliotekāre Aiga pastāstīja par grāmatas autori, kura latviešu literatūrā debitēja 2015. gadā, bet šī grāmata – viņas debija bērnu literatūrā. Uzzinājām, ka S. Košeļeva ieguva 3. vietu LNB Lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2015” kategorijā “15+”.

Ja grāmata ir par gurķiem, tad jāatceras arī svarīgākās lietas par šiem dārzeņiem. Bērni ne tikai apskatīja attēlus ar dažādiem gurķiem, bet arī pārrunāja, kā tos audzēt un ko var pagatavot no gurķiem.

Un tad …. Tad kopā ar Aigu lasījām par gurķi Elmāru. Izrādās, ka pasakas galvenais varonis gurķis Elmārs ir izaudzis citādāks nekā citi gurķu dobes iemītnieki, proti, mazs un līks, tāpēc jūtas nelāgi un nemitīgi par to domā. Turklāt par Elmāra izskatu ņirgājas viņa otrās pakāpes brālēns Renārs. Gurķis Elmārs noslēdzas un arvien vairāk kreņķējas, kas draud ar kļūšanu rūgtam. Un gurķim nav nekā sliktāka, jo tad neviens viņu neēdīs! Bērni emocionāli juta līdzi galvenā varoņa gurķa Elmāra bēdām par savu izskatu un saprata, ka labi draugi spēj mainīt šīs domas uz pozitīvām.

Bibliotekāre Aiga ar skolēniem runāja ne tikai par Elmāru, bet apsprieda arī apsaukšanās problēmu, uzvedības normu ievērošanu. Trešklasnieki godīgi atzinās, ka viņiem arī dažreiz gadās kādu apsaukāt. Kopā visi atcerējāmies ētikas Zelta likumu: nedari otram to, ko tu negribi, lai otrs dara tev. Ikvienam ir grūti, ja kaut kas nav tā kā gribas vai kā vajag. Bija prieks, ka grāmatiņā tiek parādīts arī tas, ka problēmas var risināt, un to var darīt ne tikai vecāki, bet arī bērni. Nodarbības noslēgumā bibliotekāre Aiga aicināja skolēnus biežāk teikt komplimentus.

Sakām sirsnīgu paldies bibliotekārei Aigai SOLDATJONOKAI un visiem Naujenes tautas bibliotēkas bibliotekāriem par lasītprasmes, lasītprieka un pozitīvas uzvedības veicināšanu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *