Naujenes pamatskolas 3. un 4. klases skolēni iepazīstas ar “Pagalma enciklopēdiju”

Šī gada 10. novembrī Naujenes pamatskolas 3. un 4. klases skolēni Zoom tiešsaistes stundā tikās ar Naujenes tautas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāre Aigu SOLDATJONOKU. Tikšanās mērķis – iepazīties ar “Bērnu žūrijas” grāmatu “Pagalma enciklopēdija jeb Kas tad tas?”, kuras autore ir ar Agneses Vanaga.

Nodarbības sākuma bibliotekāre Aiga bērniem pastāstīja par autori A. Vanagu un viņas daiļradi.

Klausoties A. Soldatjonokas lasījumu un stāstījumu, mūsu skolēni uzzināja, ka grāmatas galvenais varonis ir britu īsspalvainais kaķis – cēls kaķis Pūce ar īpašu raksturu un augstu pašapziņu. Tieši viņš ir tas, kurš lasītājam izstāsta par pupuķi, zivju gārni, odzi, sikspārni, skudrām, vāveri, ezi, kurmi, bebru un citiem, jo viņam ir tas gods, prieks vai – gluži otrādi – nepatīkams pārsteigums ar šiem dzīvniekiem sastapties.

Izrādās, ka pavisam parastā pagalmā ir tik daudz neparasta:

  • slieka, kura nenomirst, ja to pārcērt uz pusēm;
  • mušas, kurām ir garšas sensori uz kājām;
  • ezis, kuram nedrīkst dot pienu;
  • vāvere, kuras migai vienmēr ir divas izejas.

Šie humora pilni, asprātīgi stāsti un dialogi bērniem bija kā nelieli soļi tuvāk dabai.

Nodarbības laikā 3. un 4. kl. skolēni minēja arī mīklas par dzīvniekiem, diskutēja par kurmja nozīmi cilvēka dzīvē, juta līdzi sliekai, jo viņai “visa dzīve ir kā šausmu filma”. Pēc nodarbības audzēkņi aizpildīja darba lapas par ezi un slieku.

Šajā stundā kārtējo reizi tika apvienotas digitālās un radošās prasmes. Secinājums – patīkamāk būtu visiem tomēr tikties un darboties klātienē.

Paldies Naujenes tautas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāre Aigai SOLDATJONOKAI par iespēju turpināt ceļojumu pa lielajiem “Bērnu žūrijas” grāmatu labirintiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *