Naujenes pamatskolas 8. klases skolēnu mācību ekskursija uz Daugavpils cietoksni

Šī gada 10. septembrī mēs, Naujenes pamatskolas 8.klases skolēni, mācību ekskursijas ietvaros apmeklējām mūsdienās populārāko apskates objektu Daugavpilī – Daugavpils cietoksni. Kāpēc tas ir viens no nozīmīgākajiem 19.gadsimta kultūrvēsturiskajiem objektiem Daugavpilī, mums pastāstīja Daugavpils cietokšņa ģids.

Mums bija iespēja apskatīt ūdens pacelšanās ēku, šaujampulveru noliktavu, kara hospitāli, kazarmas, lielgabalu, Baltā zirga skulptūru, kura ir 4 metri augsta, ieraudzīt Nikolaja vārtus, pa kuriem ieceļoja Krievijas imperatori, uzrāpties un pastaigāties pa cietokšņa 12 metru augstu aizsargvalni, kā arī izpētīt un iziet cauri Nikolaja vārtiem. Uzzinājām arī par cietokšņa dzīvi šodien.

Iespaidīgās fortifikācijas ne vienam vien lika aizdomāties, kā tad patiesībā dzīvoja cilvēki 19. gadsimta sākumā, ja viņu spēkos bija uzbūvēt šādus nocietinājumus (kopējā būvju kompleksa teritorija aizņem vairāk kā 200 hektārus).

Gida stāsts un senie liecinieki un liecības bija iespaidīgas, radās daudz ziņkārīgu jautājumu, un arī paši varējām pārbaudīt savas zināšanas. Jāatzīst, ka svarīgas lietas varam iemācīties ne tikai skolā, bet arī ārpus tās, un ekskursija vienmēr ir pasākums, ko atcerēsimies vēl ilgi.

Sirsnīgu pateicību par kopā būšanu izsakām mūsu skolas vēstures skolotājai Ingai ČALENKO.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *