Naujenes pamatskolas 8. un 9. klases skolēni profesiju virpulī meklē savējo

Mums apkārt ir tik daudz profesiju, kuras pārlapojot var izvēlēties sev piemērotāko darbu. Un tomēr rodas jautājums, kā lai gūst pārliecību, ka darbs ir īstais. Cilvēki līdz izvēlei par labu vienai vai otrai profesijai mēdz nonākt visdažādākajā veidā. Reizēm tas ir agrā bērnībā radies sapnis par savu nākotnes profesiju, daļai profesijas izvēle ir bijusi tīra nejaušība, bet vēl kādam citam tas ir pārdomāts un rūpīgi izsvērts lēmums.

Lai mums, 8. un 9. klases skolēniem, sniegtu priekšstatu par profesiju daudzveidību, 17. oktobrī klases audzinātājas Ligita KURSIŠA un Sandra KOKINA karjeras nedēļas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros deva iespēju iepazīties ar Latgales zoodārzu un Daugavpils satiksme tramvaju depo.

Latgales zoodārzu ne tikai aplūkojām tur mītošos dzīvniekus, bet arī iepazinām terārija dzīvnieku kopēja, zootehniķa darba vidi, darba aprīkojumu, darba specifiku, noskaidrojām, kādas prasmes, zināšanas un izglītība nepieciešama, lai strādātu uzņēmumā, saņēmām atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem.

Nākamā pietura – “Daugavpils Satiksmes” uzņēmuma tramvaju depo. Tur mūs gaidīja satiksmes inspektors. Viņš organizēja mums mazu ekskursiju pa visu depo. Mācību ekskursijas laikā iepazināmies ar tramvaju depo darbību. Vārējām vērot tramvaja sagatavošanas darbam procesu, kad tas gatavojas iziet maršrutā. Tur redzējām kā remontē tramvajus, mums visu pastāstīja par to, vārējam aplūkot visu, kas ir zem tramvaja.

Uzzinājām jaunu informāciju par attiecīgajām profesijām – dispečers, elektriķis, atslēdznieks, regulētājs, vagona pārvaldītājs, konduktors un kontrolieris.

Ekskursijas beigās mums atļāva pasēdēt jauno tramvaja vadītāja vietā, varējām visu paklikšķināt, pamēģināt, varējām aplūkot sliežu ceļa sniega tīrīšanas un sliežu slīpēšanas mašīnas, kā arī jaunos tramvajus, kas pagaidām vēl gaida savu braukšanas laiku.

Mācību ekskursija visiem bija interesanta un izglītojoša.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *