Naujenes pamatskolas 9. klases skolēnu mācību ekskursija Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

15. septembrī mūsu skolas 9. klase kopā ar vēstures skolotāju Ingu ČALENKO devās mācību ekskursijā uz Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzeju.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā gida pavadījumā mēs apskatījām visas muzeja izstādes un izstādītos apskatei eksponātus. Mācību ekskursija mums sniedza plašu ieskatu novada vēsturē. Eksponētie priekšmeti uzbūra priekšstatu par akmens un agro metālu laikmetu, par seno latgaļu sadzīvi, amatniecības un tirdzniecības attīstību, par novada vēsturi Lietuvas Lielkņazistes un Polijas – Lietuvas valsts sastāvā, kā arī Krievijas impērijas sastāvā un Latvijas Republikas sastāvā. Mums bija iespēja aplūkot arī izstādi, kas atainoja 19.gs.beigu un 20.gs.sākuma viesistabas interjeru. Interesanti bija uzzināt, kā dzīvoja, ģērbās, strādāja sensenos laikos, ar kādiem transportlīdzekļiem pārvietojās un izklaidējās brīvajā laikā mūsu vecvecāki un viņu vecāki jaunībā.

Visiem patika izstāde “Nauda ar Latvijas dvēseli. Lats.” Te mēs varējām apskatīt vairāk nekā 300 naudaszīmes, kuras dažādos laika posmos apgrozībā laidusi Latvijas Banka. Te mums pastāstīja par Latvijas valūtas vēsturi, kāda nauda bija, kā viņa izskatījās, uzzinājām daudz interesanta par lata vēsturi.

Mācību ekskursijas noslēgumā aplūkojām neparasto mākslinieces Andas Munkevicas veidoto stikla skulptūru izstādi “Zilie Zirgi Ezerā”. Izstādē apskatāmas stikla skulptūras, dekori, stiklā veidotas gleznas, kā arī grafikas darbi.

Pēc muzeja mēs kopā ar skolotāju devāmies uz Daugavpils cietoksni, kur skolotāja mums pastāstīja par cietokšņa vēsturi.

Man un maniem klasesbiedriem ļoti patika šī mācību ekskursija, jo tā ietvēra gan izzinošu informāciju par mūsu valsti un vēsturi, gan arī iespēju aplūkot neparastu izstādi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *