Ņaujenes pamatskolas 9. klases skolēnu tikšanās ar Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona pārstāvjiem

Lai veidotu izpratni par profesijām un tuvojoties valsts svētkiem 10. novembrī Naujenes pamatskolas 9. klases skolēni, izmantojot attālinātās pieslēgšanās platformu, tikās ar Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona pārstāvjiem: virsleitnantu Haraldu BROKU, kaprāli Guntu ZĪMELI, dižkareivi Samantu MITČENKOVU, zemessargu Anastasiju PLASU. Tā bija informatīvi patriotiska tikšanās reize, kuras tēma – “Kā es kļuvu par karavīru/zemessargu?”.

Kaprāle G.Zīmele tikšanās sākumā skolēnus iepazīstināja ar Zemessardzes mērķiem un uzdevumiem, uzsverot, ka Zemessardze ir lielākā un teritoriāli visplašāk pārstāvētā Nacionālo bruņoto spēku struktūra. Tā ir primārais instruments sabiedrības iesaistei valsts aizsardzībā, dodot iespēju Latvijas pilsoņiem un pilsonēm brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās aizsardzību.

Naujenes pamatskolas 9. klases skolēni iepazinās ar interesantiem dzīvesstāstiem, kuros dalījās profesionālā dienesta karavīri un zemessargi. Karavīri un zemessargi pastāstīja, kas viņus mudināja savu nākotni virzīt militārās karjeras virzienā, kādi bija lielākie izaicinājumi, ko viņi pārvarēja, kas patīk un kas uzrunā ikdienā, darbojoties dienestā. Skolēni uzzināja, ar ko reāli nodarbojas zemessargs, kā var iestāties Zemessardzē un iziet apmācības kursu, kāds ir valsts materiālais atbalsts. Protams, lai kļūtu par zemessargu, ir jābūt pilngadīgam un krimināli nesodītam.

Tikšanos noslēdza virsleitnants Haralds Broks, kurš teica, ka Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Liels paldies Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona pārstāvjiem par izzinošo un patriotismu mudinošo tikšanos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *