Naujenes pamatskolas ”Bērnu žūrijas” eksperti piedalījās Lielajos lasīšanas svētkos

Sestdien, 7. martā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē norisinājās ikgadējie “Lielie lasīšanas svētki” – LNB lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2019″ noslēguma un apbalvošanas pasākums. Tajā piedalījāmies arī mēs – Naujenes pamatskolas ”Bērnu žūrijas” eksperti: Diāna LAPIŅA, Denis FEDČUKS, Veronika PANOVSKA, Sabīne PETROVSKA, Ksenija PANOVSKA un Santa BULE. Iespēju apmeklēt šo krāšņo pasākumu mums uzdāvināja Naujenes tautas bibliotēka, jo aktīvi iesaistījāmies “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2019″ grāmatu lasīšanā un vērtēšanā.

Gaismas pils lielajā Ziedoņa zālē šajā dienā sapulcējās ap 700 dalībnieki – bērni, jaunieši un pieaugušie, – pārstāvot savas bibliotēkas un skolas no visiem Latvijas novadiem.

Uz skatuves bija izveidotas simboliskas durvis, caur kurām bija iespēja nokļūt aizvadītā gada populārāko grāmatu pasaulē, ieraudzīt un sveikt autorus, ilustratorus, tulkotājus un izdevējus, kuri nenogurstoši rūpējas, lai mums katram būtu iespēja atrast savu grāmatu. Pasākuma vadītāji Pirmais, Otrais un Trešais iepazīstināja ar Latvijas ”Bērnu žūrijas” ekspertu balsojumu.

Klātesošos uzrunāja programmas grāmatu autori, ilustrētāji, tulkotāji, izdevēji.

Mēs – “Bērnu žūrijas eksperti” – noskatījāmies Latvijas Universitātes studentu teātra dzejas izrādi bērniem „Visādi panti”, kā arī pasākumā uzstājās reperis Edavārdi.

Pasākuma dalībniekiem tika organizētas ekskursijas. Mums bija iespēja bezmaksas apmeklēt pirmo un vienīgo Baltijā Modes muzeju. Muzejā apskatījām unikālus tērpus un aksesuārus no ievērojamā modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas, kas ir viena no trim lielākajām privātajām tērpu kolekcijām pasaulē. Te izjutām pagātnes burvību un meklējām atbildi uz jautājumu, kas īsti ir mode.

Aplūkojām Rīgas panorāmu no augstākās vietas – Rīgas Svētā Pētera baznīcas torņa.

Paldies Naujenes tautas bibliotēkas kolektīvam par izdevību lasīt interesantas un izzinošas grāmatas, kuras paver iespēju ikvienam attīstīties garīgi, emocionāli, paplašināt redzesloku, iepazīties ar interesantiem autoriem un viņu darbiem, par iespēju piedalīties svētku noslēguma pasākumā! Īpašs paldies Bērnu nodaļas bibliotekārei Aigai SOLDATJONOKAI!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *