Naujenes pamatskolas devītie dodas meklēt savu sapņu zemi

Staro devītie jūnija vidū,
Sapņos un cerībās drosmi smeļ.
Viņiem kā dāvanu svētku dienā
Jūnijs vasaras krāšņumu sniedz.

Klāt balto margrietiņu un peoniju laiks. Gaisā jūtama meiju smarža. Ir patīkams satraukums, kas liecina – skolās ir izlaidumu laiks!

12. jūnijā virs Naujenes pamatskolas mākoņi bija tik balti, pīpenes tik smaidīgas, bet īrisi tik krāsaini, jo atkal bija brīdis klāt, tāds savādāks, kurš pār dienām, pār gadiem nāk – skolas izlaidums. Tas ir veiksmes brīdis, uz kuru Naujenes pamatskolas audzēkņi gāja 9 gadus. Absolventi satraukti, priecīgi un pacilāti, ieradās uz pirmo svarīgāko notikumu viņu dzīvē. Pamatskolas izlaidums – pirmā, lielā darba cēliena noslēgums, kad par paveikto deviņos gados jāsaņem apliecība par vispārējās pamatizglītības iegūšanu. Šogad Naujenes pamatskolu absolvēja 13 skolēni, viņi saņēma apliecinājumu tam, ka ir veikuši pirmo soli, lai varētu izpildīt sev dzīvē doto uzdevumu.

Sveikt absolventus viņiem tik nozīmīgajā dienā bija ieradušies ģimenes locekļi, draugi, skolasbiedri un viesi. Uzmundrinošus apsveikuma vārdus skolas beidzējiem teica skolas direktors Pāvels Brovkins, uzsverot skolas gados piedzīvoto draudzību un mīlestību, un novēlēja atrast sevi, iegūt pārliecību par saviem spēkiem un nekad nepārtraukt sapņot, jo, ticot sapņiem, tie piepildās!

Katrs skolas absolvents saņēma ne tikai atestātu, bet arī skolotāju dāvātos ziedus un novēlējumus tālākajam ceļam. Absolventi saņēma skolas Pateicības par labām sekmēm, aktīvu iesaistīšanos ārpusskolas pasākumos, piedalīšanos olimpiādēs un sporta sacensībās. Pateicības tika pasniegtas arī skolēnu vecākiem par iesaistīšanos skolas dzīvē un sadarbību.

Ceļa vārdus izteica 9. klases audzinātāja Natālija Bārtule un pirmā skolotāja Alita Kokina. Ar dziesmu absolventus sveica 2006./2007.m.g. absolvents Valdis Kokins un bijusī klasesbiedrene Alīna Petruškina.

9. klases absolventi savā izlaidumā teica paldies   gan saviem vecākiem, gan skolotājiem par ieguldīto darbu, atsaucību, atbalstu pamatizglītības apguvē.

Savukārt vecāki pateicās visam skolas kolektīvam un izteica atzinību par skolas ieguldījumu savu bērnu mācību sasniegumos un audzināšanā.

Visus klātesošos izlaidumā priecēja skolas vokālā ansambļa „Spurgaliņas” un 4. klases skolnieces Santas Bules muzikālie sveicieni.

Mēs, skolotāji, saviem absolventiem vēlam – noticiet saviem spēkiem, savām zināšanām, kuras rūpīgi esat krājuši skolas gados. Jums ir simtiem iespēju nezināmās virsotnēs kāpt. Atcerieties, ka izglītotam cilvēkam, kurš zina kurp dodas – pasaule pati paver ceļu. Atrodiet īsto ceļu savā dzīvē, un ziniet – ne vienmēr tas būs gluds, reizēm arī nelīdzens, un tomēr, tas būs jūsu īstais.

Zied vasara, un rasā mazgātās kājas aizskrien pa  pļavu, dobēs jau sarkst pirmās zemenes. Vakaros reibina ziedu smarža, lakstīgalas pogošana un no Daugavas kā noslēpums ceļas balta, bieza migla. Pasaule ir pilna ar krāsām, smaržām un skaņām. Šogad plašajā pasaulē, aizverot Naujenes pamatskolas durvis, meklēt savu puķu pļavu, savu sapņu zemi, meklēt savu vietu plašajā pasaulē devās 13 skolēni…

Foto galerija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *