Naujenes pamatskolas lielo un mazo skolēnu rudens pārgājiens

Septembrī Naujenes pamatskolas skolēni ne vien uzsāka jauno mācību gadu, bet arī devās tradicionālajā rudens pārgājienā, lai pēc vasaras atkal ciešāk sadraudzētos, lai iepazītu dabu, dažādus objektus un iestādes Naujenes pagastā, lai sajustu viens otru. Tas ir laiks, kad var izzināt, izpētīt, salīdzināt un secināt.

Skolotāji ieplānoja pārgājiena garumu atkarībā no skolēnu interesēm un spējām. Sākumskolas skolēni šogad iepazina Naujenes pagasta Kraujas ciema iestādēm, uzņēmumiem un tām profesijām, kuras tur var strādāt.

Pirmā pietura – SIA „Meliors Krauja”. Tās pārstāvis A.Sitniks skolēnus iepazīstināja ar tehniku, kas nepieciešama kūdras iegūšanai, apskatījām kūdras pārstrādes un fasēšanas līniju. Interesanti bija vērot darbnīcās, kā tiek griezts metāls, kā virpo dažādas traktoru detaļas.

Tālāk mazie ceļotāji devās uz Naujenes tautas bibliotēku. Bibliotēkas vadītāja D.Čiževska pastāstīja, kas ir bibliotēka, kāda atšķirība ir bibliotēkai no grāmatu veikala, iepazīstināja ar bibliotēkas telpām, garajiem grāmatu plauktiem. Skolēnus pārsteidza tas, ka vienuviet var būt tik daudz grāmatu un visas sakārtotas pēc alfabēta. Katrs skolēns no bibliotēkas darbiniekiem dāvanā saņēma izglītojošu grāmatzīmi.

Laipni mūs uzņēma Naujenes jaunatnes iniciatīvas un sporta centra jaunatnes lietu atbildīgā M.Vasiļevska. Viņa skolēniem pastāstīja par centra darbu, aicināja apmeklēt tajā darbojošos pulciņus un notiekošos pasākumus. Ar sajūsmu bērni izmēģināja jaunā Sporta laukuma futbola un basketbola spēļu placi.

Sākumskolas skolēnu un skolotāju nākamā pietura – Naujenes Mūzikas un mākslas skola. Tur mazos izzinātājus ļoti sirsnīgi sagaidīja ne tikai skolas direktors S.Kačāns, bet arī pasniedzēji. Viņi pastāstīja par mūzikas instrumentiem, sniedza nelielu koncertu, uzdeva bērniem jautājumus, par kuru atminēšanu pasniedza saldās balvas.

1.-4.kl. skolēni paciemojās Naujenes bērnu namā, kur direktore L.Gasjaņeca izrādīja telpas un pastāstīja par bērnu nama ikdienu. Skolēniem bija redzēt arī renovēto bērnu nama ēku, kā arī iepazīties ar bērnu dzīvi šajā iestādē.

Ieturējuši pusdienas Daugavas krastā, pārgājiena dalībnieki autobusā devās aplūkot pēdējo apskates objektu. SIA ”Naujenes pakalpojumu serviss” valdes loceklis A. Elksniņš parādīja skolēniem un skolotājiem, kā darbojas jaunā katlu māja Vecstropos.

Apmierināti, laimīgi un daudz zinošāki sākumskolas skolēni devās mājās. Katrs līdzi paņēma svarīgu atziņu – lai strādātu kādā no profesijām, ir jāmācās.

Savukārt skolas pamatklašu skolēni turpināja pagājušā mācību gadā apgūto iemaņu nostiprināšanu. Viņi atpūtās Juzefovas parkā, pie Daugavas Kraujā, Dinaburgas pils pakājē. 5.-9. klašu skolēni mācījās ne tikai sagādāt malku ugunskuram, bet vārīja putru, zupu, cepa desiņas, kartupeļus, t.i., praktiski apguva un atkārtoja dažas iemaņas, kuras nepieciešamas, dodoties pārgājienā. Protams, spēlēja dažādas spēles, ķēra zivis, daži pat pamanījās uzdejot.

Pēc pārgājiena skolēni bija patīkami noguruši, bet gandarīti par lietderīgi pavadīto laiku. Tā arī bija laba atpūta no skolas ierastās ikdienas.

Foto galerija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *