Naujenes pamatskolas sākumskolas skolēnu ekskursija iniciatīvas “Latvijas skolas soma ietvaros”

Šī gada 11. oktobrī mūsu skolā tiek uzsākta iniciatīva “Latvijas skolas soma”. Projektu ietvaros sākumskolas skolēni bija pirmie no skolas, kuri brauca mācību ekskursijā. Mēs apmeklējām Vides izglītības un kultūras centru “Ķepa”, kas atrodas Dagdas novada Ķepovas pagasta Neikšānos. Ceļotājus sagaidīja centra “Ķepa” vadītāja Regīna STEPIŅA. Ekskursijas sākumā viņa mūs iepazīstināja ar meža tēmai veltīto ekspozīciju. Te mēs ieskatījāmies pārsteigumiem bagātajā meža pasaulē. Iepazīšanās iesākās ar ūdensputnu pasaules noslēpumu izzināšanas. Aplūkojām zvēru un putnu izbāzeņus un uzzinājām daudz interesanta par meža dzīvniekiem. Tagad zinām, kā var noteikt dzīvnieku vecumu pēc tā, cik ragiem žuburu, kādi zobi ir bebram. Visus dzīvniekus apskatījām viņiem raksturīgā vidē, piemēram, vilku stāvot niedrājā.

Tālāk aplūkojām medību trofejas – dzīvnieku ragus: mazus, lielus, ar vienu, diviem un daudziem žuburiem. Uzzinājām, ka briedim, stirnu bukam un alnim ragi ir tikai tēviņiem, mātītēm ragu nav, ka stirnu āzis vai staltbriedis savus lielos varenos ragus katru gadu ziemas beigās nomet un vasarā izaudzē jaunus.

Nākamā ekspozīcija – meža ainava, kur bija skatāmas meža floras un faunas bagātības, dažādas koku sugas, sēnes, aizsargājamie augu. Ļoti vērtīgi zināt, kas mums mežā un dabā ir. Interesanti ka ekspozīcija papildināta ar atpūtas vietu mežā – te parādīts, kā tā droši jāierīko un kāda tā ir jāatstāj.

R.Stepiņa mūsu skolēnus aicināja uz mācību klasi, kur katrs bērns, darbojoties radošās darbnīcās, kļuva par aktīvu dabas procesu izzinātāju. Darbojoties ar darba lapām un klausoties stāstījumu, mūsu audzēkņi uzzināja vai atkārtoja tauriņa un bites dzīves ciklu, kā arī noskaidroja paši citu dzīvnieku ciklu, pētīja koku dzīves posmus, atsvaidzināja zināšanas par kukaiņiem un dažādu dzīvnieku ēdienkarti, kā arī pārliecinājās, ka zina katra koka augli.

Vērojot skolēnu aktīvo darbošanos, pārliecinājāmies, ka nodarbības ārpus skolas sniedz vairākus ieguvumus, jo dod iespēju skolēnam piedzīvot, atklāt, izpētīt un apkopot savu pieredzi. Turklāt ļauj arī iegūt padziļinātas zināšanas konkrētajā mācību priekšmetā.

Mūsu sākumskolas skolēni bija ļoti gandarīti par piedāvāto ekskursiju šīs iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros. Izsakām lielu pateicību iniciatīvas koordinatoriem par doto iespēju apmeklēt un izzināt dzimto novadu, Naujenes pagasta pārvaldei par transportu, kā arī šoferim Alfonam ARTEMJEVAM par prasmīgu un drošu vešanu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *