Naujenes pamatskolas sākumskolas skolēnu karjeras nodarbību cikls

1.decembrī Naujenes pamatskolas sākumskolas skolēni Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros piedalījās pasākumā “Tikšanās ar profesijas pārstāvjiem amatniecības nozarē”. Tās mērķis – veidot izpratni par amatniecību, par amatnieka darba specifiku, kā arī iepazīt keramikas daudzveidīgo pasauli un uzzināt vairāk par šīs profesijas apgūšanas iespējām un priekšnosacījumiem.

Karjeras nodarbību skolēniem vadīja Špoģu Mūzikas un mākslas skolas direktora vietnieks mācību darbā un vizuāli plastiskās mākslas skolotājs Valdis GREBEŽS. Viņš ir arī amatu meistars keramikā.

Nodarbības sākumā V.Grebežs kopā ar skolēniem noskaidroja, kas ir amatnieki, ko viņi izgatavo. Viņš paskaidroja arī to, ar ko ir unikāli amatnieku darinājumi, ka amatnieki izgatavo individuālas lietas jeb produktus, ko rūpniecība nepiedāvā.

Sarunas laikā skolēni uzzināja, kas ir keramiķis, par to, kāda ir meistara ikdiena. Viņi noskaidroja, kādas rakstura īpašības nepieciešamas šī amata veicējam, kā skolas mācību priekšmeti saistās ar šo profesiju. Meistars ne tikai parādīja svilpaunieka izgatavošanas procesu, bet arī ļāva katram bērnam sajust savās rokās vijīgo mālu. Katru skolēnu izgatavoto svilpaunieku keramiķis pielaboja un “atdzīvināja” – iedeva iespēju skanēt. Pirmdien sākumskolas klasēs skanēja svilpaunieku kori.

Kā atzina visi sākumskolas skolēni – praktiskā darbošanās arī bija pats interesantākais, jo tika dota iespēja izmēģināja savas iemaņas amatniecības jomā, pagatavojot svilpaunieku. Šādi darbojoties skolēni varēja arī pārbaudīt savu interesi par šo profesiju.

Paldies Valdim GREBEŽAM par interesanto nodarbību! Pateicamies par nodarbības organizēšanu Daugavpils novada karjeras konsultantei Annai KOROĻKOVAI.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *