Naujenes pamatskolas sākumskolas skolēnu tiešsaistes literārā stunda

Saule dod man spēku
ļauno spēku projām dzīt.
Lai uz zemes mūžam zaļo
gaišs un priecīgs: “Māmulīt!”
/D.Avotiņa/

12. maijā Naujenes pamatskolas sākumskolas skolēni tikās ar Naujenes tautas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāri Aigu SOLDATJONOKA. Viņa skolēniem novadīja tiešsaistes bibliotekāro stundu “Tev svētki, māmiņa!”

Visi kopā atcerējāmies, ka ik gadu, pavasarī, kad kokiem sāk plaukt lapas, kad smaržo pēc tikko pļautas zāles un apkārt skraida tauriņi, tiek svinēta Mātes diena. Ne tikai aiz logiem iestājas pavasaris, bet arī tas iemājo ikviena cilvēka sirdī.

Kopā ar bibliotekāri Aigu pasākumu vadīja mūsu skolas absolvente, Daugavpils Universitātes studente Laura GRIGORJEVA. Laura iepazīstināja bērnus ar Mātes dienas vēsturi, tās tradīcijām dažādās valstīs. Skolēni uzzināja, kā vārds “mamma” skan dažādās valodās. Bērni pastāstīja, kā gatavojās šiem svētkiem, kā šajā dienā sveica savas māmiņas un vecmāmiņas, kādas dāvanas sagatavoja. Daži skolēni literārajai stundai gatavojās īpaši – viņi nolasīja visiem priekšā dzejoļus un tautasdziesmas par māmiņu un ģimeni.

Tiešsaistes literārās stundas noslēgumā bibliotekāre Aiga sākumskolas skolēnus iepazīstināja ar Māras Cielēnas grāmatu “Teo un Mūmīte” un nolasīja no tās fragmentu. Savukārt Laura bērniem izlasīja priekšā A. Grantiņa pasaku “Kur palika mana mamma?”.

Sakām lielu PALDIES Bērnu nodaļas bibliotekārei Aigai SOLDATJONOKAI un Laurai GRIGORJEVAI par sirsnīgo stundu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *