Naujenes pamatskolas skolēni devās ekskursijā uz Rīgu

Lai arī maijs ir saspringts mācību gada noslēguma mēnesis, tas ir arī patīkamākais laiks izbaudīt dažādus ekskursiju maršrutus. Mācību gada izskaņā 39 Naujenes pamatskolas skolēni devās mācību ekskursijā uz Rīgu.

Ekskursijas dienas maršrutā tika ieplānots Rīgas Zooloģiskā dārza, Dabas muzeja un Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja apmeklējums.

Pirmais apskates objekts bija Zooloģiskais dārzs. Ar lielu ieinteresētību skolēni vēroja gan zināmus, gan neredzētus dzīvniekus; daudzi tur viesojās pirmo reizi. Neskatoties un to, ka mazliet līņāja lietus, skolēni priecājās par iespēju iepazīt ko jaunu. Ar lielu sajūsmu bērni vēroja un apbrīnoja dzīvniekus – majestātiskās žirafes, lielo nīlzirgu, draudzīgs surikatus, krāšņos putnus, lauvas, lāčus, mērkaķus, lauku sētas iemītniekus un citus zoodārza dzīvniekus. Redzējām tīģerus, lāčus, visiem patika Tropu māja ar saviem iemītniekiem – krokodiliem, čūskām, vardēm, dažādiem nakts dzīvniekiem.

Tālāk devāmies uz Dabas muzeju, kas pārsteidza ar piecos stāvos izvietotām dabas bagātību kolekcijām, modernām un interaktīvām ekspozīcijām un daudzveidīgiem dzīvnieku eksponātiem. Muzejā skolēni piedalījās muzejpedagoģiskajā nodarbībā „Dinozauru parks” un uzzināja par dinozauru laiku uz Zemes, iepazina dinozauru daudzveidību un veidoja sava izvēlētā dinozaura pasi.

Skolēni aplūkoja arī pārējo muzeja ekspozīciju. Viņi uzzināja par dzīvības vēsturi uz mūsu planētas no tās rašanās pirmsākumiem līdz mūsdienām, bija iespēja ieklausīties vulkānu skaņās un sajust zemestrīces satricinājuma spēku, kā arī ielūkoties  zvaigžņotās debesīs. Ekspozīcijā bija redzamas Latvijas un pasaules zīdītājdzīvnieku sugas, daudzas no tām iekļautas aizsargājamo sugu sarakstos. Skolēni aplūkoja arī tauriņus, Latvijas aizsargājamos kukaiņus un lielāko daļu Latvijā sastopamo putnu sugu, noskatījās 3D animāciju „Oda dzīvesstāsts”. Šajā muzejā varēja redzēt vairāk nekā 400 minerāļu no visas pasaules.

Skolēniem ļoti patika Dabas muzejā, jo varēja ne tikai apskatīt dažādus objektus, bet arī izspēlēt kādu izzinošu spēli.

Ekskursijas noslēgumā devāmies uz Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, lai iepazītu seno latviešu dzīvesveidu, mājvietas un darbarīkus.

Tā bija lieliska ekskursija ar daudz dažādiem piedzīvojumiem, interesantas informācijas ieguvi un jauku kopā pavadīšanas laiku ar skolasbiedriem un skolotājām.

Priecēja skolēnu interese uzzināt kaut ko jaunu, pozitīvais noskaņojums, kulturāla uzvedība un savstarpējais draudzīgums ekskursijas laikā.

 Foto galerija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *