Naujenes pamatskolas skolēni iepazīst profesijas cauri gadsimtiem

Mūsu skolā turpinās Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”. 15. maijā šī projekta ietvaros Naujenes pamatskolas 4. – 7. klases skolēni apmeklēja Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, lai iepazītos ar muzejpedagoģisko programmu „Profesijas cauri gadsimtiem”.

Programmas laikā skolēni tika iepazīstināti ar dažādām izzudušām profesijām, kuru pārstāvji kādreiz dzīvoja mūsu pilsētā, ar profesijām, kuras laika gaitā transformējušās. Tā skolēni uzzināja, ka bija tāda profesija modinātājs, spļāvējs (sēklu sējējs), skursteņslauķis, žurku ķērājs, raudātājas u.c. Mūsu audzēkņiem tika demonstrēti priekšmeti no muzeja krājuma, kurus izmantojuši dažādu profesiju pārstāvji – svari, mucas, rakstāmmašīna, vecās fotogrāfijas utt.

Skolēni uzzināja arī daudz interesantu faktu par mūsu pilsētas vēsturi, tās kultūras dzīvi un ekonomisko stāvokli dažādos laika posmos.

Mācību ekskursija uz muzeju visiem patika. Pasākums izraisīja pozitīvas emocijas un interesi. Bērni ar prieku vēroja interaktīvo programmu, kuras beigu daļā izpildīja arī patstāvīgo pārbaudes darbu – piemeklējam dotajām profesijām atbilstošos atribūtus, darbarīkus. Skolēni un skolotāji izteica pateicību muzeja darbiniekiem par redzētām demonstrācijām un stāstījumu par izzudušām profesijām mūsu pilsētā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *