Naujenes pamatskolas skolēni iepazīstas ar uzņēmumu “Axon Cable”

29. oktobrī Naujenes pamatskolas 7. – 9.klases skolēni karjeras nedēļā Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros apmeklēja Daugavpilī esošo Francijas uzņēmumu “Axon Cable”.

Plašās uzņēmuma “Axon Cable” ražošanas telpas, cehu laipni izrādīja un ar uzņēmuma darbību iepazīstināja mārketinga koordinatore Ineta Pečonka. Viņa skolēnus iepazīstināja ar Daugavpils modernāko uzņēmumu, kas ražo kabeļus, vadus un dažādus savienojums, kas nonāks Eiropas ražotnēs. Šis uzņēmums ir viens no lielākajiem eksportētājiem un darba devējiem Latgalē.

Skolēni uzzināja, ka uzņēmuma “Axon Cable” saražotā produkcija nonāk gan autobūves nozarē, gan tiek izmantota kosmiskajā industrijā, aviācijā, telekomunikāciju nozarē, militārā industrijā, kā arī plaši tiek pielietota medicīniskajās iekārtās. Viņi redzēja, kā ar ļoti precīzām kustībām darbinieki savieno sīkas detaļas, vadiņus un mikroskopiskus savienojumus. Tika parādīta un izstāstīta darba specifika, kādas iemaņas un izglītība nepieciešama, lai varētu veikt tik sarežģītu darbu. Šajā uzņēmumā tiek nodarbināti vairāk kā 400 cilvēku.

Bija interesanti uzzināt, ka uzņēmums ražo produkciju dažādām augsto tehnoloģiju nozarēm – telekomunikācijas, militārā elektronika, dzelzceļš u.c. Gadu gaitā grupa ir gan pārņēmusi virkni citu savas sfēras uzņēmumu, gan atvērusi jaunas ražotnes, tādejādi šobrīd tās ģeogrāfija ir ļoti plaša – tai ir ražotnes un pārstāvniecības ne vien tās mītnes zemē Francijā, kā arī Latvijā, bet arī Ķīnā, Vācijā, Ungārijā, Indijā, Japānā, Meksikā, Spānijā, Lielbritānijā, ASV un, Brazīlijā.

Izrādās, ka ražotnes nomenklatūrā ir vairāk nekā 13 000 dažādu izstrādājumu. Ražošanas process ir orientēts uz klientu un izstrādāts tā, lai spētu visaugstākajā kvalitātē izpildīt gan lielu, gan mazu pasūtītāju vēlmes.

Apskatot uzņēmuma visu ražošanas procesu, var secināt, cik dažādas un interesantas profesijas sastopamas mūsdienās, un kāds darbaspēks nepieciešams konkurējošā darba tirgū.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *