Naujenes pamatskolas skolēni rūpējas par putniem

Lai arī Latvijā vēl pirmajā aprīlī valdīja sniegotā ziema, pavasaris tomēr lēnām un neatlaidīgi ir atnācis. Pēc aprīļa ieskaņas puteņiem ausis tā vien tver gaisā skanošās zīlīšu un strazdu dziesmas. Zvirbuļi ne pa jokam jau plūcas par katru ligzdu. Stārķi jau iekārtojušies savās mājās, steidz tās pielabot, lai varētu sākt putnēnu perēšanu. Cilvēki kļūst rosīgāki, jo vēlas palīdzēt putniem atrast piemērotākās mājvietas.

7. aprīlī liela rosība bija vērojama darbnīcās, jo tur sākumskolas zēni mācījās izgatavot būrīšus. Šo nopietno procesu vadīja mājturības un tehnoloģiju skolotājs P.Vagels, bet mazajiem “celtniekiem” savaldīt urbi un pareizi salikt būrīšu sagataves palīdzēja 9. klases skolnieki R.Vaikuls un I.Orlovs. Interesantajā putnu būrīšu izgatavošanas procesā iesaistījās pat dažas meitenes un nepalika vienaldzīgas arī sākumskolas skolotājas.

Cītīgi darbojoties, tika izgatavoti 12 būrīši, kurus sākumskolas skolēni devās izlikt skolas apkārtnē. Taču būrīši paši kokā nenokļūst, tāpēc talkā atkal tika aicināti 9. klases zēni Raivis un Iļja, kuri gan nesa līdzi garās trepes, gan kāpa kokos, piestiprinot smagos būrus.

Tagad varēsim vērot, kā tad pavasaros notiek mājvietu iekarošana, kādi putni uzturas viņu teritorijā, biežāk varēsim klausīties skanīgajās putnu dziesmās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *