Naujenes pamatskolas skolēnu bibliotekārās stundas kopā ar Latgales Centrālās bibliotēku

Latvijas valsts dzimšanas dienas svētku nedēļā Naujenes pamatskolas 1.-3., 4.-6. un 7.-8.klases skolēni izglītojošās un izzinošās tiešsaistes nodarbībās tikās ar LATGALES Centrālās bibliotēkas bibliotekārēm, kuras mūsu skolēniem rosināja apzināties piederību savai valstij, novadam.

15. novembrī 1. – 3.klases skolēni piedalījās bibliotekārā stundā “Latvija – maza kā dievmārīte, Bet par citu mazu padomāt prot.” /U. Auseklis/ Nodarbība tika veltīta Ulda Ausekļa 80 gadu jubilejai. Tās laikā skolēni tika iepazīstināti ar dzejnieka dzeju par dzimteni un dabas mīlestību. Kopā ar autora daiļdarbu literāro tēlu runci Franci mūsu audzēkņiem bija iespēja doties patriotiskā dzejas ceļojumā pa Latvijas pilsētām, mežiem un pļavām, piedzīvot gadalaiku krāšņumu un dungot līdzi dziesmai “Vecāmamma man atstāja”.

17. novembrī 4. – 7.klases skolēni sanāca uz tiešsaistes bibliotekāro stundu “Kad tu pa tēvu zemes ceļiem ej”. Par godu Latvijas valsts svētkiem skolēniem tika piedāvāta iespēja piedalīties virtuālā spēlē, kuras laikā viņi iepazina savu dzimto zemi, tās dabu, vēsturi un literatūru.

Savukārt 7.-8.klases skolēniem bibliotekārās stundas “Kad pelēkā mētelī Latvija tērpjas, mirdz karoga košums kā brīvības liesma!” laikā tika aktualizēta Latvijas kultūras mantojuma tēma. Viņiem bija iespēja doties gan literārā pastaigā caur Daugavpils ielām un parkiem, gan arī izzināt Latvijas novadu dārgumus, simbolus, rakstnieku un dzejnieku devumu literatūrā. Iegūtās zināšanas tika nostiprinātas viktorīnā “Ko, Latvija, Tev varu dot?”

Paldies par nodarbībām Latgales Centrālās bibliotēkas un tās filiāles (Jaunbūves bibliotēka, Bērnu bibliotēkas “Zīlīte”) bibliotekārēm!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *