Naujenes pamatskolas skolēnu ceļojums profesiju virpulī

Šī gada 10. oktobrī mēs – Naujenes pamatskolas 8. un 9. klases skolēni – kopā ar klases audzinātājām Sandru KOKINU un Zinaīdu PAULIŅU Karjeras nedēļā Eiropas Sociālā fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālas izglītības iestādēs” ietvaros devāmies uz Daugavpils Tirdzniecības profesionālo vidusskolu un PIKC “Daugavpils tehnikums”, lai iepazītos ar tām profesijām, kuras tur var apgūt.

Vispirms apmeklējām Tirdzniecības profesionālo vidusskolu. Tur mūs sagaidīja šīs skolas audzēkņi un piedāvāja veikt dažādus ar konditora, pavāra, pārdevēja, viesmīļa, viesmīlības pakalpojumu speciālista profesijām saistītus uzdevumus, jo šo profesiju pārstāvjiem jāzina ne tikai pārtikas produktu zinības, bet arī ķīmija, matemātika, angļu valoda un citi mācību priekšmeti.

Tālāk devāmies uz konditoru laboratoriju, kur mācījāmies uztaisīt mazus pīrādziņus un rotāt plaucētās mīklas kūciņas. Protams, ka visus pagatavotos gardumus varējām arī degustēt. Viesmīļi mums demonstrēja galda piederumus un iepazīstināja ar galda klāšanas principiem, bārmeņi mācīja, kā pareizi piepildīt glāzi ar bezalkoholisko dzērienu, kuru jāsalej vienā piegājienā un vienādā tilpumā piecās skaistās glāzēs. Viesmīlības pakalpojumu speciālisti stāstīja par savu profesiju un piedāvāja izmēģināt roku viesnīcas dvieļu dekoratīvajā noformējumā. Savukārt pārdevēji parādīja, kā izveidot dāvanu aploksnītes un skaisti tās izrotāt.

Tagad mēs vairāk zinām par apkalpojošās sfēras profesijām, darba apstākļiem, nepieciešamajām prasmēm un rakstura īpašībām.

Otrā mācību iestāde, kuru apmeklējām mācību ekskursijas laikā, bija PIKC “Daugavpils tehnikums”. Šīs skolas pasniedzējs pastāstīja par dažādām profesijām, kuras var apgūt PIKC Daugavpils tehnikums, un kuras ir nepieciešamas, lai uzturētu kārtībā dzelzceļa sliežu ceļus un vilcienu sastāvus.

Mums bija iespēja arī pabūt 7D auditorija, kur situācijas uz dzelzceļa u. tml. var izjust ar visām maņām un dažādos laikapstākļos. Vislielāko sajūsmu sagādāja iespēja noskatīties šajā modernajā zālē 7D formāta filmiņu, mēs izbaudījām visu emociju spektru, ko var sniegt modernās tehnoloģijas.

Apmeklējām arī programmēšanas klasi, kur mūs iepazīstināja ar programmēšanas tehniķa darba niansēm.
Naujenes pamatskolas 8. un 9. klases skolēni saka paldies Daugavpils Tirdzniecības profesionālā vidusskolu un PIKC “Daugavpils tehnikums” darbiniekiem un audzēkņiem par laipno uzņemšanu, izsmeļošo informāciju un sniegto drošības sajūtu, ka mēs te tiksim laipni gaidīti!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *