Naujenes pamatskolas skolēnu ekskursija uz zinātkāres centru ”Zili Brīnumi Daugavpils”

4.decembrī Naujenes pamatskolas sākumskolas un 8.klases skolēni apmeklēja zinātkāres centru ”Zili Brīnumi Daugavpils”.

Zinātkāre ir ceļš uz zināšanām, bet šos brīnumus izskaidro zināšanas. ”Zili Brīnumi” piedāvā uz zinātnes principiem balstītu interaktīvu ekspozīciju un iespējas pašiem izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus. Brīnumi ir mums visapkārt. Zinātkāres centrā paši apskatījām un izmēģinājām ZILOS BRĪNUMUS!

Vai varam iziet cauri sienai, kustināt priekšmetus tiem nepieskaroties, vai spuldzīti var iedegt turot to rokā bez elektrības vadu savienojuma, un kā smadzenēm likt darboties efektīgāk? Skolēni ar patiesi lielu interesi un aizrautību meklēja atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem. Te katrs varēja iejusties kā zinātnieks, atklājējs un iepazīt pasauli gan klausoties, gan zīmējot, veidojot, konstruējot, vērojot, eksperimentējot, izmēģinot. Visi pārliecinājāmies, ka šajā centrā zinātne ir taustāmā un uzskatamā veidā. Te ir eksponāti, kas liek uz lietām paskatīties no cita, neierasta skatupunkta.

Centrs nepiespiestā veidā cenšas atraisīt lielos un mazos cilvēkos zinātkāri par pasauli, tehnoloģijām un sevi tehnoloģiju pasaulē. Droši varam apgalvot, ka te interesanti būs gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Skolēni atzina, ka noteikti šo centru apmeklēs vēlreiz kopā ar vecākiem, brāļiem, māsām, radiem un draugiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *