Naujenes pamatskolas skolēnu Skolas somā Latvijas leļļu teātra izrādes

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Naujenes pamatskolas skolēniem bija iespēja noskatīties Latvijas Leļļu teātra tiešsaistes izrādes. Sākumskolas skolēni noskatījās izrādi “Un atkal Pifs”, bet pamatskolas skolēni – “Skroderdienas Silmačos”.

Sākumskolas skolēni, skatoties muzikālo izrādi “Un atkal Pifs”, iepazinās ar jauko sunīti Pifu, nebēdnīgo kaķi Herkulesu, krustmāti Agati, krustētiņu Tontonu, Dudū un citiem varoņiem.

Vērojot labsirdīgo stāstu par draudzību, skolēni kārtējo reizi pārliecinājās, cik svarīgi ir “nedarīt otram to, ko pats sev negribētu”. Bērni uzsvēra, ka interesanti bija vērot leļļu izskatu, dekorācijas, kā arī sekot leļļu kustībai. Un, protams, klausīties brīnišķīgās dziesmas. Izrādes laikā daudzi smējušies līdz asarām, kā arī dažreiz jutuši dusmas un nepatiku pret kaķi Herkulesu un viņa izdarībām un lielu līdzjūtību pret galveno varoni Pifu.

Savukārt 5.-9.klases skolēni noskatījās interesantu, aizraujošu teātra izrādi “Skroderdienas Silmačos”, kur lugas tēli ir nevis lelles – cilvēki, bet gan lelles – dzīvnieki. Skolēniem bija iespēja sasildīties īstā vasaras sajūtā, jo Jāņu nakts mistēriju gaisotnē mūsu audzēkņi satika Antoniju, Dūdaru, Kārlēnu, Ieviņu, Rūdi un visus pārējos varoņus, kuri izgaršo dzīvi vienkāršajā lauku sētā. Ragi un radziņi, astes un astītes, šņukuri un pakavi nebūt netraucēja uzplaukt cilvēciskām kaislībām. Šī izrāde sagādāja mūsu skolas skatītājiem patīkamu atpūtu un jautru izklaidi.

Svarīgi, ka Latvijas leļļu teātra izrādes deva iespēju mūsu skolēniem iepazīt profesionālu aktieru darbu – vērot kā aktieri strādā ar lellēm, kā iekārtota skatuve, ieklausīties, kā mūzika papildina runāto tekstu.

Skatīties izrādes tiešsaistē – tā ir jauna un neparasta pieredze, taču ceram, ka septembrī kādu no leļļu teātra izrādēm visiem būs iespēja vērot klātienē, ne tikai datora ekrānā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *