Naujenes pamatskolas skolēnus izglīto kino

Šī gada decembrī Naujenes pamatskolas 6.-9.klašu skolēniem tika dota vienreizēja iespēja vērot latviešu kino labākās filmas, ko sponsorē projekts “Latvijas skolas soma”. Mūsu audzēkņi noskatījās režisores Martas Elīnas Martinsones pusaudžu komēdiju „Tizlenes”, Matīsa Kažas spēlfilmu “Wild East. Kur vedīs ceļš” un Vara Braslas filmu “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”.

Pusaudžu komēdija ”Tizlenes” ataino pusaudžu dzīvi, pievērš uzmanību aktuālajiem jautājumiem, kas viņus satrauc. Filmas režisore liek domāt par patiesajām dzīves vērtībām, kas pusaudžu vecumā bieži vien nešķiet tik svarīgi.

Filma “Wild East. Kur vedīs ceļš” ir rotaļīgs skatījums uz Latvijas vēstures stāstu. Tā ir ļoti krāsaina, ar kolorītu tēlu galeriju piesātināta piedzīvojumu filma par jaunu cilvēku likteni ļoti sarežģītos laikos.

Savukārt filma “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”. Šī filma ļoti labi parāda, kāda ir lauku ietekme uz pilsētniekiem, īpaši maziem, kā arī to, kā mazbērnus ietekmē vecvecāki gan ar savu attieksmi, gan jociņiem. Tā rosināja izvērtēt katra skolēna attiecības ar saviem vecvecākiem, tos labāk saprast un cienīt.

Filmas aktualizē svarīgas problēmas, kuras skolēni pārrunāja ar savām klases audzinātājām, latviešu valodas un literatūras skolotāju, vēstures skolotāju, kā arī diskutēja par šīm filmām un tajā atspoguļotajiem aktuālajiem jautājumiem.

Bērni atzinīgi vērtēja iespēju kādā no stundām skatīties kino. Tas bija jauki pavadīts laiks kopā, lai pēc tam pārdomātu redzēto un salīdzinātu filmā atspoguļotās vērtības ar savējām. Turklāt ir svarīgi skolēniem parādīt dažādus tēlainās izteiksmes līdzekļus, lai veidotu plašāku izpratni par mūsu kultūru.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *