Naujenes pirmsskolas izglītības iestāde “Rūķītis” īsteno Mūžizglītības programmas, Comenius apakšprogrammas skolu daudzpusējās skolu partnerības projektu

COMENIUS projekta „I know, I can. Interactive games and Information Technology for modern education of European children.” 5. partneru sanāksme norisinājās no 2014. gada 29. marta līdz 6. aprīlim Spānijas pilsētiņā Cogollundo 50 km attalumā no Madrides.

Projekta tradīciju ietvaros tikšanās sākās ar spāņu partneru CRA “LaEncina” mācību iestādes apmeklējumu. Tajā macās bērni vecumā no 3 līdz 12 gadiem. Spānijas sistēmā, atsķirībā no Latvijas, šis vecums izdalīts kā sākumskolas posms. Pati skola izvietota vairākās vienstāvu ēkās dažāda vecuma bērniem, tām blakus atrodas stadions un rotaļu laukumi. 5 valstu uzņemšana kļuva par svētkiem gan skolas skolotājiem, gan audzēkņiem un to vecākiem. Mūs sagaidīja bērnu darināts svinīgs noformējums, savukārt vecāki sagatavoja svētku mielastu spāņu gaumē.

Pirms darba sesijas divdesmit vienu projekta dalībnieku uzrunāja Cogolludo/Guadalajaras pilsētas mērs, savā uzrunā viņš atzinīgi novērtēja projekta ieguldījumu pedagogu profesionalajā pilnveidē un novēlēja sekmīgu darbu Spānijā.

Savas vizītes laikā Spānijā mēs iepazināmies ar kolēģu darba pieredzi „Interaktīvo tehnoloģiju” jomā, kā arī dalījāmies ar mūsu iestāžu izstrādnēm. Šajā tikšanās reizē katra valsts dalībniece atskaitījās par paveikto un prezentēja savu izstrādāto sociālo didaktisko rotaļu. Mūsu iestāde iepazīstināja klātesošos ar skolotājas Elvīras Švilpas izstrādāto didaktisko rotaļu “Mācamies vienoties”. Tās galvenie uzdevumi mācīt 5.,6. gadīgiem bērniem vienoties par kopīgi pildāmā uzdevuma rezultātu, pamatot savu izvēli, analizēt paveikto (skat.video).
Viens no patīkamākajiem momentiem, atrodoties cita valstī, ir iepazīšanās ar vēsturi, etnogrāfiju, kultūru un dabu. Mūsu spāņu kolēģi organizēja ekskursiju uz Gvadalajaru un Madridi. Ekskursiju laikā projekta dalībnieki iepazinās ar izcilu arhitektūru vienā no skaistakajām Eiropas galvaspilsētām.

Vēl viens patīkams parsteigums mūs sagaidīja nelielas vīna darītavas apmeklējuma laikā, kur ražo sarkano vīnu „Rio Negro”. Mēs iepazināmies ar vīna izgatavošanas procesu un pat nodegustējām 2009. un 2010. gada ražas produkciju.

Šī vizīte atstāja spilgtus iespaidus par Spāniju, valsti ar neatkārtojamu dabu, lielisku arhitektūru un viesmīlīgiem cilvēkiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *