Neparasta dabaszinību stunda Laucesas pamatskolā

Laucesas pamatskolas 1.-4.klašu skolēni apmeklēja dabas taku „Ausmas”, kura atrodas 12 km attālumā no Daugavpils, Laucesas ciemā, Laucesas pagastā.

Saimniecība ,,Ausmas” ir īpaši ievērojama vieta, jo tur aug vareni ozoli un tie atrodas apmēram 100 metri no zemes īpašnieka Jāņa Rasnača mājām. Četri unikāli koki, kur pašam lielākajam ozolam apkārtmērs ir 3,5 metri. Pašam vecākajam ozolam ir 400 gadi. Diemžēl, ka par šiem brīnišķīgajiem milžiem nav aprakstu un par tiem Latvijas katalogos nav nekādas informācijas. Šie kuplie un dižie ozoli priecē ne tikai vietējos iedzīvotājus, bet arī par šo skaistumu priecājas šīs zemes saimnieks.

Skolēni iepazinās ar dažādiem kokiem, krūmiem un augiem, par kuriem viņi arī mācās dabaszinībās. Skolēniem tā bija brīnišķīga un neparasta stunda. Viņi daudz ko uzzināja un papildināja savas zināšanas par dabu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *