Neparasts muzeja apmeklējums

7. maijā es ar saviem klasesbiedriem un 4., 6. klases skolēniem devos uz Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju. Es domāju, ka tas būs parasts muzeja apmeklējums, bet nē… Es iegāju pa sētas durvīm muzeja pagrabtelpā, kura bija aprīkota ar datoru, projektoru un ar citu mūsdienīgu tehniku. Bet uz galda bija dažas neparastas, senas lietas – mucas, svari, rakstāmmašīna un citas lietas, kuru nosaukumu es pat nezināju. Bet cerēju uzzināt.

Mēs apsēdāmies pie galdiem un interaktīvā muzeja stunda ”Profesijas cauri gadsimtiem” sākās. Stundā es uzzināju, kādas profesijas bija agrāk. Pirmā profesija, par kuru es uzzināju, bija modinātājs. Agrāk, kad nebija pulksteņu – modinātāju, bija speciāls cilvēks, kurš modināja cilvēkus. Vēl viena interesanta un pieprasīta profesija – skursteņu tīrītājs. Šī profesija aktuāla un ir pieprasīta arī mūsdienās. Mums pastāstīja par tādām profesijām kā kučieris, telefona dāma, mašīniste un citām.

Pēc profesiju prezentācijas mums vajadzēja sašķirot kādas profesijas pārstāvjiem pieder dažādas lietas. Piemēram, skursteņu tīrītājam vajadzīga aukla, birste un cepure cilindrs.

Pateicoties šai stundai es sapratu, ka senas profesijas transformējās mūsdienīgajās profesijās, kuru pirmsākumi bija tālā pagātnē. Ieskatoties profesiju rašanas vēsturē mēs nevaram pat iedomāties cik sen tās izveidojušās. Pasaulē viss mainās, cilvēku vajadzības arī mainās, tāpēc šodien ļoti svarīgi saprast kādas profesijas parādīsies tuvākā un tālākā nākotnē.

Man ļoti patika šī aizraujoša ekskursija profesiju pasaulē un es sapratu ka arī pagātnē bija interesantas, neparastas un pat bīstamas profesijas.

Paldies mūsu skolotājām, it īpaši karjeras konsultantei skolotājai Annai Koroļkovai par iespēju doties ceļojumā profesiju pasaulē.

Pasākums notika Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *