Netradicionālie mūzikas instrumenti

Pirmsskolas un sākumskolas mūzikas pedagogu galvenais uzdevums ir radīt un nodrošināt bērniem pašizpausmes iespēju un apliecināt sevi radošā muzikālā darbībā ar skaņām, ritmiskām kustībām, skaņu rīkiem un mūzikas instrumentiem. Mūzika var visiespaidīgāk ietekmēt indivīda emocionālo intelektu, kas dod papildu ierosu smadzeņu aktivizēšanai un spēju attīstībai. Salīdzinot ar muzicēšanu, nav citu tik ļoti sarežģītu intelektuālās darbības veidu, kas tā noslogotu domāšanas, uzmanības, muzikālās dzirdes, ritma izjūtas, kustību koordināciju, un emociju centrus. Tādēļ muzikālajai audzināšanai, elementārajai muzicēšanai ir tik liela nozīme, audzinot un izglītojot jauno paaudzi – 21. gadsimta bērnus.

Nereti nākas dzirdēt nožēlas pilnus vārdus par visu to, kā mums trūkst, lai labi un radoši strādātu.

Tomēr jāatzīst, ka radoši darbojoties, ļoti daudz lietu mēs varam pašas piemērot tās apstākļiem un vajadzībām.

Netradicionālo instrumentu gatavošanai var izmantot dažādus materiālus – tos var rast dabā, dārzā, dažādos interešu veikalos, ceļojumos. Daudzveidīgi izmantojami ir mājsaimniecības priekšmeti un preču iesaiņojumi.

Netradicionālo, pašdarināto instrumentu spēle attīsta bērna ritma izjūtu, izkopj viņa kustību koordināciju, un rosina radoši darboties.

Foto galerija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *