Nīcgales pirmsskolas izglītības iestādes „Sprīdītis” bērni pirms Jāņiem

Visa Dieva radībiņa
Saulītē(i) līgojās(i):
Rudzu vārpas, puķu ziedi,
Dižu mežu koku gali.
Veci ļaudis, mazi bērni,
Jauni puiši, jaunas meitas.
Arī visi mēs atnācām,
Šogadiņ(u) palīgot(i).

Ar šādiem aplīgošanas dziesmas vārdiem Nīcgales pirmsskolas izglītības iestādes „Sprīdītis” bērni un pieaugušie  uzsāka apdziedāšanu katrā  pagasta iestādē. Jau par tradīciju kļuvusi aplīgošana pirms Jāņiem. Arī šogad krāšņu pļavu ziedu pušķi un skanīgu apdziedāšanas dziesmu saņēma Nīcgales pagasta pārvaldes kolektīvs, stacijas darbinieki, pamatskolas čaklie ļaudis, radošās Tautas nama sievas, veikalu „Linda” un „Elvi” pārdevējas un pasta darbinieki.

Jāņu bērni pieskandināja pagasta ielas un laukumus ar skanīgu „Līgo, līgo!” Pretī saņemdami smaidus, prieka un sajūsmas saucienus un tradicionālo cienastu: sieru, kvasu un saldumus. Katrā iestādē bija sarūpēts kāds salds pārsteigums, kas dziesmām lika skanēt vēl jo jautrāk.

Paldies pagasta ļaudīm par tik siltu un draudzīgu sagaidīšanu! Uz atvadām arī skanēja dziesma:
Laimi, prieku, veselību,
Līdz citam(i) gadiņam(i)
Citu gadu atkal nāksim
Aplīgot(i), apdziedāt(i).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *