No Silenes līdz Krustpils pilij “Latvijas skolas soma” ietvaros

Kopš 13. gadsimta Daugavas upes krastus uzticīgi pārrauga Krustpils pils. Vairākas reizes savas pastāvēšanas laikā nodegusi un karos nopostīta, taču vienmēr atjaunota un joprojām sagaida viesus. 29. septembrī Silenes pamatskolas 1.-3. un 7.-9. klašu skolēni skolotājas Tatjanas Domuļevas un Aļonas Rižakovas vadībā devās uz Krustpils pili.

Ekskursijas laikā gida pavadībā skolēni iepazinās ar pils ēku un uzkāpa skata tornī. Bērni varēja izstaigāt katru ēkas stūrīti un gan ar acīm, gan ar rokām nedaudz pieskarties senajai vēsturei un izzināt jauno laiku rūpniecības sasniegumus. Ekskursijas laikā bērni varēja aplūkot restaurācijas laikā atjaunotās pils interjera detaļas, no pils vārtu torņa vērot brīnišķīgo ainavu, apskatīt mākslas izstādes un pastāvīgās ekspozīcijas. iepazinās ar pils vēsturi un aplūkot pils saimnieku ģimenes lietas, apskatīt 19. gadsimta sadzīves telpas un priekšmetus. Krustpils pils ir viduslaiku pils Daugavas ielejas labajā krastā Jēkabpilī. Tas ļava 7. – 9. klases skolniekiem atcerēties Livonijas vēsturi no Latvijas vēstures stundam un noskaidrot, ka pils atradās stratēģiski svarīgā vietā pie Rīgas-Daugavpils-Polockas ceļa un pie Daugavas brasla, tāpēc tā bija biežs strīdu iemesls starp Rīgas arhibīskapu un Livonijas ordeni.

Skolēni ar interesi un ziņkārību klausījās stāstīto, pētīja dažādas lietas, labprāt piedalījās izzināšanas procesā. Bija ļoti lietderīgi un patīkami klausīties gidus, kuri bērnem pieiejamā valodā stāstīja par pils iemitniekiem un vēstures faktus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *