Nodarbība “Ko sagaida darba devējs” Naujenes pamatskolā

Šī gada 30. janvārī Naujenes pamatskolas 8. un 9. klašu skolēni tikās ar karjeras konsultanti un izaugsmes treneri Rutu SILAPĒTERI un dažādās aktivitātēs meklēja atbildes uz jautājumu “Ko sagaida darba devējs?”. Nodarbība sākās ar iepazīšanos, pēc kuras lektore noskaidroja skolēnu iepriekšējo pieredzi, veicot algotu darbu. Jaunieši dalījās savos iespaidos par to, ko bija gaidījuši no darba devēja un kāds bija šīs sadarbības rezultāts.

Daudz uzmanības nodarbībā tika veltīts prasmēm veiksmīgas karjeras īstenošanai, 21.gadsimta aktuālajām kompetencēm, kritiskajai domāšanai, iekšējo baiļu pārvarēšanai, komforta zonas palielināšanai ar pozitīvās domāšanas paņēmienu.

Skolēni guva priekšstatu par to, cik daudz spēka jāveltī pašorganizēšanai un slinkuma pārvarēšanai, eksperimentāli noteica savu potenciālo spēju pašnovērtējuma pakāpi.

Mūsu skolas jauniešiem bija iespēja katram izvēlēties sev attēlu ar interesējošo profesiju un, strādājot pāros, meklēt atbildes uz jautājumiem: kur viņi varētu strādāt, kādas rakstura īpašības šajā profesijā nepieciešamas, kāda būs viņu atbildība. Auditorija aizrautīgi komentēja un papildināja pāru prezentācijas.

Ceram, ka nodarbībā gūtās jaunās atziņas un prasmes skolēni varēs izmantot jau šovasar, kad iesaistīsies nodarbinātības programmā vasaras brīvlaikā un izjutīs praksē to, ko sagaida no viņiem darba devējs un cik daudz viņi paši ir gatavi piedāvāt pretī.

Pasākums tiek organizēts Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *