Noslēdzies projekts „Rokdarbnieču vācelīte”

2014.gada 19.decembrī Skrudalienas pamatskolā ir noslēdzies projekts „Rokdarbnieču vācelīte”, kurš tika atbalstīts ar Latgales reģiona attīstības aģentūru Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijas valsts mežu atbalstītā Latgales kultūras programma 2014“  projekta ietvaros.

Projekta izmaksas 500 EUR.

Projekta gaitā ir iegādāti materiāli jostu, prievīšu aušanai, zeķu adīšanai, tika iepazīstinātas un mācītas rokdarbu tehnikas- aušana, velšana, adīšana.  Mācību sākumā tika iepazīti materiāli, darbarīki,  rakstu etnogrāfiskās zīmes. Kursanti mācījās iekārtot un aust audenes, garensvītrainās un šķēssvītrainās celaines, adīt valnīšus zeķēm.

Pēc tehnikas iepazīšanas tika izvēlēts vienots raksts un austas prievītes-celaines un uzsākts aust jostas-celaines Skrudalienas pamatskolas latviešu tautas deju kolektīva vajadzībām. Ir noadīti 8 pāri zeķu valnīši. Zeķēm tika izveidoti dažādi raksti, bet izmantojot vienotu krāsu izvēli. Ne tik raiti veicās aušana, jo tas ir laikietilpīgs un darbietilpīgs process. Kursu dalībnieki 2015.gadā ir noskaņoti iesākto darbu pabeigt- noaust 16 prievītes un 16 jostas deju kolektīva dalībniekiem,  kā arī apgūt velšanas pamatus un izgatavot priekšmetus.

Skrudalienas pamatskola vēlas teikt paldies visiem aktīvistiem, kuri ir iesaistījušies darbnīcās, apgūstot, saglabājot un kopjot tradicionālo Latgales kultūras mākslu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *