Noslēgusies Vitebskas rajona un Daugavpils novada skolēnu nometne

21.jūlijā Silenē noslēdzās starptautiskais jauniešu apmaiņas projekts, kurā piedalījās Baltkrievijas Republikas Vitebskas rajona un Daugavpils novada skolēni. Projekta ietvaros tika organizēta nometne, kuras pamatideja ir brīvā un nepiespiestā gaisotnē apgūt veselīga dzīvesveida pamatprincipus, attīstot prasmes interaktīvās spēlēs, prezentācijās, ekskursijās un pētījumos; veicināt bērnu kā intelektuālas personības veidošanos, attīstot valodas un komunicēšanas prasmes, saglabājot un attīstot daudzpusību un spēju sadarboties.

Nometnes laikā bērni darbojās Daugavpils Universitātes fizioloģijas laboratorijā (ķermeņa komponentes noteikšana, veselīgas ēdienkartes sastādīšana), kā arī apmeklēja Universitātes anatomijas muzeju. Radošajā darbnīcā „Kustīgs un vesels tagad – laimīgs nākotnē” praktiski apguva pareizas kustības pamatprincipus, īpaši akcentējot simetrisko kustību nozīmi sportojot, kā arī pareiza ūdens balansa veidošanu un ievērošanu.

Radošo dzirksti attīstīja dekupāžas darbnīcā, izgatavojot dažādus interjera dizaina priekšmetus.

Veselīgs dzīvesveids nav iedomājams bez sporta aktivitātēm, un tās tika īstenotas, peldoties, spēlējot boulingu, peintbolu, vizinoties ar zirgiem un spēlējot dažādas sporta spēles.

Īpaši neaizmirstams jauniešu atmiņās palika pēdējais vakars, kad kopā ar Vaboles vidusskolas folkloras kopu tika izspēlētas latviešu tautas rotaļas, kas vēl spilgtāk parādīja, cik svarīga un vērtīga ir šī kopā būšana.

Nometnes dalībnieki, dzīvojot kopā un komunicējot, ir pilnveidojuši savas saskarsmes prasmes, iepazinuši tuvāk kaimiņvalsts kultūru, tradīcijas. Kā vienu no svarīgākajiem ieguvumiem jaunieši minēja jaunu draugu gūšanu, spilgtas emocijas, kā arī jaunu dzīves pieredzi.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *