Notika Daugavpils novada skolu bibliotekāru seminārs

3. decembrī notika Daugavpils novada skolu bibliotekāru seminārs „IS Alises programmas ieviešana skolu bibliotēkās plusi un mīnusi”. Seminārs notika Naujenes tautas bibliotēkā, to vadīja bibliotēkas vadītāja Diāna Čiževska. Bibliotekāri iepazinās ar programmas ALISE  ieviešanu skolu bibliotēkās. Bibliotēku informācijas sistēma ALISE ir Latvijā izplatītākais bibliotēku automatizācijas risinājums, kurš ieviests lielākajā daļā Latvijas publiskajās, speciālajās, augstskolu, un skolu  bibliotēkās.

Skolu bibliotekāri apguva pamatprasmes izmantot informācijas sistēmas ALISE funkcionālo risinājumu skolas bibliotēkas krājuma pārvaldībā, datu apstrādē, informācijas resursu veidošanā, elektroniskā lasītāju reģistra izveidē, automatizētajā apkalpošanā, kā arī informācijas atlasē un statistiskajā analīzē.

Semināra gaitā uzstājās Daugavpils novada skolu bibliotekāru metodiskās apvienības vadītāja Ingrīda Kolosovska, viņa iepazīstināja ar Latvijas skolu bibliotekāru konferences materiāliem, par lasītprasmes veicināšanu, kā arī sniedza ieskatu par jaunās Latvijas Nacionālās Bibliotēkas ēkas apmeklēšanas iespējām pieaugušajiem un skolēnu grupām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *